Erdogan má prsty v teroru Muslimského bratrstva

Erdogan má prsty v teroru Muslimského bratrstva

erogan

Egyptský tisk tvrdí, že turecká rozvědka naplánovala na 25.února převrat proti Egyptské armádě, a že militanti z Muslimského bratrstva byli vyzbrojeni a vycvičení v táboře Khan Younis v Gaze.

Hüseyin Avni Botsalı, turecký velvyslanec v Egyptě, byl nedávno označen za “persona non grata” a vyhoštěn ze země. Pozadí nedávné krize, která vyústila rozhodnutím egyptské vlády, je jasné. Egyptský tisk, včetně uznávaných novin d al-Youm al-Sabea, tvrdí, že turecká rozvědka připravovala několik plánů proti současné egyptské vládě. Zprávy také uvádějí, že důvodem, proč vztahy Egypta a Turecka spadly na nejnižší úrověň je to, že turecká rozvědka plánovala uvnitř Egyptských ozrbojených složek převrat proti současné vládě a vojenskou podporu Muslimského bratrstva od turecké vládnoucí strany AKP.

Špionáž v armádě

Podle zprávy z egyptského tisku s názvem “Turecká rozvědka vytváří podmínky pro novou revoluci v Egyptě,” turecká armáda prováděla uvnitř té egyptské špionážní aktivity, aby 25.února zorganizovala převrat proti současné vládě. Turecká rozvědka také tajně sledovala Egyptské Ministerstvo zahraničí. Turečtí činitelé věděli o všech krocích ministerstva 24 hodin předem.

Turecký velvyslanec ukrýval členy Muslimského bratrstva

Podle novin al Youm al Sabea egyptské zpravodajské oddíly odhalily vztah mezi tureckým velvyslancem Botsalim a členy Muslimského bratrstva sledováním oficiální budovy turecké ambasády. Noviny tvrdily, že velvyslanec Botsali a členové Bratrstva plánovali násilí.

Noviny dále uváděly:

Turecký velvyslanec na přímý rozkaz z Ankary podporoval Muslimské bratstvo, které je v Egyptě zakázáno:

Podle informace vysokých vládních činitelů se někteří lídři Muslimského bratrstva dva měsíce ukrývali v budově turecké ambasády.

zdroj :  aydinlikdaily.com vyšlo na : wertyzreport.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*