Erdogan lže: Turecká vojska vyslána do Iráku pod falešnou záminkou

Erdogan lže: Turecká vojska vyslána do Iráku pod falešnou záminkou

Turecká vojenská přítomnost v Iráku nebyla schválena iráckou vládou, i přesto, že Erdogan tvrdí opak, uvedl irácký poslanec.

Irácký poslanec Awatef Nema řekl agentuře RT, že mezi vládami obou zemí neexistuje žádná dohoda o turecké vojenské přítomnosti v severním Iráku.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dříve uvedl, že Turecko nebude stahovat své vojáky z Iráku, kteří byli namísto boje nasazeni v zemi pro výcvik irácké armády a policie.

„Naši vojáci šli do Iráku jako instruktoři, jejich poslání je omezeno na trénink,“ uvedl Erdogan během čtvrteční tiskové konference v Ankaře.

Turecká armáda (Ilustrační obrázek) Foto: Army-technology
Turecká armáda (Ilustrační obrázek) Foto: Army-technology

„Je jasné, že vše, co Erdogan uvedl, je lež, protože nebyla přijata žádná opatření mezi Erdoganem a iráckou vládou. V tomto regionu nepůsobí žádné irácké vojenské jednotky,“ řekl Nema agentuře RT.

„V regionu jsou pouze tábory teroristických skupin. Musím zdůraznit, že turecká vojska netrénují žádnou iráckou armádu, naši vojáci nemusí být školeni tureckými silami,“ dodal irácký politik.

Nema akce Turecka odsoudil a uvedl, že jsou v přímém rozporu s iráckou svrchovanosti.

Dne 4. Prosince, Turecko nasadilo asi 150 vojáků a 25 tanků na iráckou základnu v provincii Ninive, bez souhlasu Bagdádu. Podle Ankary, cílem nasazení vojáků bylo poskytnout bezpečnost tureckým vojákům, kteří byli dříve na základně nasazeni kvůli tréninku místních kurdských sil bojujících proti teroristům islámského státu.

Loading...

Podobné články

Komentář “Erdogan lže: Turecká vojska vyslána do Iráku pod falešnou záminkou

  • Turečtí vojáci na syrských hranicích Foto: Jewishpress – jediná agentúra která tam působí? proč právě Jewishpress?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*