Erdogan identifikoval své nepřátele: Kurdové, Islámský stát a USA

Erdogan identifikoval své nepřátele: Kurdové, Islámský stát a USA

Turecko se chystá na referendum, které proběhne do dvou týdnů a při kterém se rozhodne, zda prezident Erdogan dostane více pravomocí.

Prohlášení, že kampaň před plánovaným referendem byla živá, by bylo slabé slovo. Během předvolební kampaně, Erdogan odsoudil nepřátele Ankary, kteří stojí v cestě jasnější a Erdoganské budoucnosti Turecka. Objevoval se také předvolební plakát, šířený starostou Ankary, který identifikoval síly, které pracují na tom, aby se referendum nezdařilo. Ony jsou Abu Bakr al-Baghdadi z Islámského státu, předsedové kemalistických a kurdských stran a bývalý Erdoganův spojenec a nyní úhlavní nepřítel, Fethullah Gülen. Sekce také obsahuje prapory PKK ozbrojenců a ty ve Spojených státech.

V podstatě turečtí islamisté tvrdí, že každý, kdo je proti jejich člověku, je pravděpodobně loutkou Američanů. Poněkud ironické, když si uvědomíte, že Turecko a USA mají být blízcí spojenci NATO. Zejména není v této kampani démonizováno Rusko.

Je zde ještě zábavnější verze, která rozlišuje na dva tábory jako „ano“ a „ne“, ale jednoduše řečeno je to „půlměsíc“ a „kříž“. V této verzi je Islámský stát na straně „kříže“ spolu se Spojenými státy. Rusko zde opět chybí.

Deník Al-Monitor napsal:

Různé verze tohoto plakátu se staly populární i na sociálních sítích: Na levé straně jsou obrázky stejné, ale místo „ano“ je na plakátu „půlměsíc“. Na pravé straně je slovo „kříž“ nahrazeno slovem „ne“ a po ním je fotografie vůdce Kurdské strany pracujících (PKK) Abdullaha Ocalana.

Ve spodní části plakátu je nápis: „Pokud řeknete ano, půlměsíc vyhraje, pokud řeknete ne, vyhraje kříž.“

Erdogan během svých shromáždění opakuje slogan: „Byla zahájena bitva kříže proti půlměsíci,“ a viní především Evropu ze zahájení tohoto „tažení“.

Erdogan také vznesl několik obvinění, že ti, kteří se staví proti této změně, jsou napojeni na teroristy. Erdogan se především zaměřuje na Gulenovo hnutí a na Kurdy – jak se potom dostal Baghdadi z Islámského státu na stranu „kříže“?

plakat erdogan
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*