Erdogan hrozí, že pošle milióny uprchlíků do Evropy kvůli odporu EU vůči invazi v Sýrii

Erdogan hrozí, že pošle milióny uprchlíků do Evropy kvůli odporu EU vůči invazi v Sýrii

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan hrozil, že vyšle 3,6 milionů uprchlíků do Evropy, pokud EU neukončí svou opozici vůči turecké ofenzívě v Sýrii.Erdogan oznámil začátek „Operace Mírové jaro“ proti kurdským silám a teroristům ISIS v severní Sýrii.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker odpověděl tím, že vyzval Ankaru, aby zastavila probíhající vojenskou operaci oblasti.

„To nebude fungovat. A pokud má Turecko v plánu vytvořit bezpečnostní zónu, neočekávejte financování z Evropské unie,“ řekl Juncker Evropskému parlamentu.

Erdogan odpověděl s jasnou hrozbou, že Evropu zaplaví uprchlíky, pokud EU necouvne.

„Otevřeme brány a pošleme vašim směrem 3,6 miliónů uprchlíků,“ řekl Erdogan během projevu před zákonodárci své strany AK.

Není to poprvé, kdy Erdogan pohrozil, že použije uprchlíky jako zbraň.

Tuto hrozbu už opakovaně vyjádřil, a to i v roce 2016, kdy se EU pokusila zmrazit rozhovory o přistoupení Turecka k evropskému bloku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Erdogan hrozí, že pošle milióny uprchlíků do Evropy kvůli odporu EU vůči invazi v Sýrii

  • Už Švejk říal: „Já to říkám pořád, válka s Turkem musí být“. Ano, Turek začíná válku a bude chtít stále víc. Chce budovat novou Osmánskou říši. Je lhostejné, zda sem pošle nájezdníky na tancích nebo beze zbraní. Výsledek bude stejný. Přijdou, vyzbrojí se u nás a začnou nás zotročovat. Kdo nezná historii, je odsouzen jí opakovat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*