Erdogan: Hlasování Evropského parlamentu o vstupu do EU „nemá žádnou hodnotu“

Erdogan: Hlasování Evropského parlamentu o vstupu do EU „nemá žádnou hodnotu“

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan tvrdí, že nadcházející hlasování Evropského parlamentu k zastavení jednání o vstupu Turecka do Evropské unie „nemá žádnou hodnotu“.                              

„Oni budou hlasovat o jednání EU s Tureckem. Dovolte mi to říci předem. Volám to odtud do světa. Bez ohledu na výsledek, toto hlasování nemá v našich očích žádnou hodnotu,“ uvedl Erdogan.

Turecký prezident, který hovořil na konferenci Organizace islámské spolupráce v Ankaře, zdůraznil, že výsledek hlasování v Evropském parlamentu o tom, zda zmrazit jednání o členství Turecka není závazné.

Erdogan již dříve naznačil, že Ankara se může rozhodnout, že vstoupí do Šanghajské organizace spolupráce, která zahrnuje Rusko a Čínu, jako alternativu k EU.

Erdoganovy pohrdavé poznámky o Evropském parlamentu- což je zákonodárná instituce EU- přišly poté, co její vedoucí členové v úterý vyzvali k zastavení jednání o členství Turecka v EU kvůli drsným zákrokům Ankary po neúspěšném červencovém převratu.

„Náš vzkaz Turecku je velmi jasný: přístupová jednání by měla být okamžitě zmražena,“ prohlásil v úterý Manfred Weber, vůdce Evropské lidové strany, která je největší frakcí Evropského parlamentu.

Více než 125.000 lidí bylo zadrženo nebo propuštěno ze zaměstnání za jejich údajnou podporu puče. Za velkého hněvu Ankary, západní země vidí tyto zákroky jako pokus o likvidaci veškeré opozice.

To se týká vojáků, akademiků, soudců, novinářů a politických vůdců s s údajným napojením na opoziční postavy nebo skupiny.

Turecko se pokouší stát se členem EU od roku 1960. Formální jednání o vstupu do EU byla zahájena v roce 2005.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Erdogan: Hlasování Evropského parlamentu o vstupu do EU „nemá žádnou hodnotu“

  • Turci nechtějí být členem EU. Turek chce EU vlastnit. Sny o nové Osmánské říši sílí s tím, jak jim Evropa podlézá. Je dobře, že si i europarlament uvědomil, že Turecko do Evropy nepatří. EU se rozpadne i bez toho, aby do ní vstoupilo Turecko. Ale nebude alespoň islámská. Snad se zastaví příliv islamistů do Evropy, protože postupně budou v členských zemích vyhrávat volby ti, kteří současnou politiku EU chtějí zvrátit a pokud se to nepodaří, alespoň vliv erurobyrokratů oslabit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*