EP dnes hlasoval o brexitu

EP dnes hlasoval o brexitu

Europoslanec Petr Mach dnes hlasoval PROTI usnesení Evropského parlamentu, které má zneužít odchodu Velké Británie z EU k další centralizaci EU.

Hlasovalo se na narychlo svolaném mimořádné plenárním zasedání.

Zde je celé vysvětlení Petra Macha k tomuto hlasování:

Návrh usnesení o rozhodnutí Spojeného království vystoupit z EU, které je výsledkem referenda

Téma: UNITED KINGDOM

Hlasoval jsem proti usnesení. Rozhodnutí britských voličů v referendu opustit Evropskou unii je třeba jen respektovat a nesouhlasím se zneužitím odchodu Británie k další centralizaci EU. Nesouhlasím konkrétně s výzvou k omezování práv členských států volit si vlastní míru integrace („Je nutné se vyhnout řešením, kdy by si státy samy volily oblasti integrace“). Považuji to za tlak na zavedení eura v České republice bez ohledu na vůli občanů v naší zemi. Nesouhlasím ani s výzvou posilovat pravomoce EU v reakci na brexit („EP vyzývá k vytvoření plánu dosažení lepší Unie, který by se zakládal na využití všech možností, jež skýtá Lisabonská smlouva, a který by byl završen přepracováním Smlouvy“). Nesouhlasím také s rozhodnutím o reorganizaci Evropského parlamentu („EP provede změny své interní organizace s ohledem na vůli občanů Spojeného království vystoupit z Evropské unie“), to lze číst jako snahu EP vyřadit britské poslance z činnosti EP ještě před formálním ukončením britského členství. Než Británie přestane být členem EU, a to může trvat ještě dva roky, mají britští poslanci právo na plnohodnotné zastoupení.

 

 

Kateřina Kašparová

tisková mluvčí Petra Macha
Reklama

Loading...

Podobné články

3 Komentáře “EP dnes hlasoval o brexitu

  • · Edit

    Idiotom z Európskeho parlamentu a najmä z Európskej komisie zachutila moc – moc rozkazovať suverénnym štátom…..a neváhajú využiť na jej navýšenie akúkoľvek príležitosť.

  • Petr Mach se mi zacina libit ,jak tim, co rika, tak i jeho upravenym vzhledem. Takhle nejak by mel vypadat cesky prezident a ne takovy uslintany opotrebovany dedek z Vysociny. O Machovi jeste uslysime! Drz se hochu!

  • Papaláši v EU nepochopili, proč Velká Británie z toho spolku odchází. Místo toho jen prohlubují důvody, proč odejít i pro ostatní země. Musíme jednat rychle, než vystoupení z EU znemožní a budeme pouhým protektorátem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*