EP dnes hlasoval o brexitu

EP dnes hlasoval o brexitu

Europoslanec Petr Mach dnes hlasoval PROTI usnesení Evropského parlamentu, které má zneužít odchodu Velké Británie z EU k další centralizaci EU.

Hlasovalo se na narychlo svolaném mimořádné plenárním zasedání.

Zde je celé vysvětlení Petra Macha k tomuto hlasování:

Návrh usnesení o rozhodnutí Spojeného království vystoupit z EU, které je výsledkem referenda

Téma: UNITED KINGDOM

Hlasoval jsem proti usnesení. Rozhodnutí britských voličů v referendu opustit Evropskou unii je třeba jen respektovat a nesouhlasím se zneužitím odchodu Británie k další centralizaci EU. Nesouhlasím konkrétně s výzvou k omezování práv členských států volit si vlastní míru integrace („Je nutné se vyhnout řešením, kdy by si státy samy volily oblasti integrace“). Považuji to za tlak na zavedení eura v České republice bez ohledu na vůli občanů v naší zemi. Nesouhlasím ani s výzvou posilovat pravomoce EU v reakci na brexit („EP vyzývá k vytvoření plánu dosažení lepší Unie, který by se zakládal na využití všech možností, jež skýtá Lisabonská smlouva, a který by byl završen přepracováním Smlouvy“). Nesouhlasím také s rozhodnutím o reorganizaci Evropského parlamentu („EP provede změny své interní organizace s ohledem na vůli občanů Spojeného království vystoupit z Evropské unie“), to lze číst jako snahu EP vyřadit britské poslance z činnosti EP ještě před formálním ukončením britského členství. Než Británie přestane být členem EU, a to může trvat ještě dva roky, mají britští poslanci právo na plnohodnotné zastoupení.

 

 

Kateřina Kašparová

tisková mluvčí Petra Macha
Loading...

Podobné články

Hon na Andreje Babiše

Hon na Andreje Babiše

Středověk byl docela krutou dobou. Přesto však je spojen s jistými ideály, které se více…

3 Komentáře “EP dnes hlasoval o brexitu

  • · Edit

    Idiotom z Európskeho parlamentu a najmä z Európskej komisie zachutila moc – moc rozkazovať suverénnym štátom…..a neváhajú využiť na jej navýšenie akúkoľvek príležitosť.

  • Petr Mach se mi zacina libit ,jak tim, co rika, tak i jeho upravenym vzhledem. Takhle nejak by mel vypadat cesky prezident a ne takovy uslintany opotrebovany dedek z Vysociny. O Machovi jeste uslysime! Drz se hochu!

  • Papaláši v EU nepochopili, proč Velká Británie z toho spolku odchází. Místo toho jen prohlubují důvody, proč odejít i pro ostatní země. Musíme jednat rychle, než vystoupení z EU znemožní a budeme pouhým protektorátem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*