Emir Kusturica: Volba Trumpa zachránila svět před velkou válkou

Emir Kusturica: Volba Trumpa zachránila svět před velkou válkou

Vítězství Donalda Trumpa v amerických volbách umožnilo celému světu, aby se zabránilo masivnímu konfliktu, který by propukl v případě, že by se stala prezidentkou Hillary Clintonová, prohlásil proslulý srbský režisér Emir Kusturica.

„Kdyby byla zvolena paní Clintonová, došlo by k velké válce, ale teď, díky Trumpovi, myslím, že se to nestane,“ řekl Kusturica novinářům v Moskvě, podle tiskové agentury TASS.

Vítěz dvou ocenění Golden Palm Branches na filmovém festivalu v Cannes přijel do ruského hlavního města na premiéru jeho nového filmu On the Milky Road.

Jeho příběh, ve kterém hraje Monica Bellucci a sám Kusturica, se odehrává během bosenské války v letech 1992-1995.

„Válka nám nikdy nedovolí být. Vždy budou na světě existovat války. Je to standardní kondice pro člověka. Měli jsme tuto válku. Jako válka na Ukrajině, nebyla to totální válka. Tato válka nám byla vnucena. A myslím, že to je to, o čem náš film pojednává,“ vysvětlil režisér.

Kusturica také uvedl, že jeho vystoupení ve snímku On the Milky Road byla jeho poslední role jako herec.

„Tento film byl pro mne velmi těžký. Hrát v něm byl velký problém. Práce herce a režiséra jsou dvě odlišně věci. Když jsem viděl záznam, pochopil jsem, že to není přesně to, co bych měl dělat jako filmový režisér,“ vysvětlil Kusturica.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Emir Kusturica Foto: inserbia.info)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*