Ekvádor varován, aby Assangovi ukončil azyl v zemi, za úniky DNC

Ekvádor varován, aby Assangovi ukončil azyl v zemi, za úniky DNC

Ekvádor je pod tlakem, aby ukončil azyl spoluzakladatele serveru Wikileaks Juliana Assange, prostřednictvím jednoho ze svých nejvýznamnějších diplomatů, kvůli nedávnému úniku e-mailů Demokratického národního výboru (DNC).

José Ayala Lasso, trojnásobný ministr zahraničí a první komisař OSN pro lidská práva, učinil tyto výhrůžky prostřednictvím serveru El Comerico.

Lasso také napsal, že Vladimír Putin „by byl spokojen s triumfem Donalda Trumpa“ v listopadových amerických prezidentských volbách.

Uniklé e-maily DNC minulý měsíc odhalily roztříštěnou Demokratickou stranu podporující agendu Hillary Clintonové, zatímco její progresivní soupeř Bernie Senders byl stále ještě v závodě o nominaci strany.

Lasso obvinil Ekvádor z udělení azylu „časované bombě“ Assangovi ve snaze dosáhnout „nějakou mezinárodní proslulost“ spíše než z humanitárních důvodů, tvrdí Lasso.

Assange pobývá v exilu na ekvádorském velvyslanectví v Londýně již čtyři roky, a tvrdí, že pokud odejde, bude vydán do Švédska, kde čelí obvinění z údajného sexuálního napadení.

Informátor tvrdí, že když pocestuje do skandinávské země, bude vydán do USA, bez ohledu na to, že země zakazuje vydání na základě „politického trestného činu“ nebo „trestného činu souvisejícím s politickým trestným činem.“

V současné době proti němu nejsou k dispozici žádná obvinění ve Spojených státech.

Wikileaks tvrdí, že požadavek Lassa je důkazem, že je „ekvádorská vláda pod silným tlakem“, aby Assange umlčela.

Minulý měsíc Assange odmítl tvrzení, že se Rusko podílelo na únicích DNC, řekl NBC, že „vůbec neexistuje žádný důkaz“ a že to byla jen snaha odvést pozornost od skandálu, který odhalil informace o kampani Hillary Clintonové.

Debbie Wasserman Schultz odstoupil jako předseda DNC na začátku konvence její strany, v návaznosti na zveřejnění jejich e-mailů.

Clintonová, nicméně, pokračovala v přijetí nominace.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Zakladatel Wikileaks Julian Assange Foto: EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ekvádor varován, aby Assangovi ukončil azyl v zemi, za úniky DNC

  • Podle fotografie Jose Ayala Lasso vypada jako cistokrevny chazar. Dalsi kreatura z zidovske lihne.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*