Ekologické skupiny varovaly před zničením hráze v Oroville před 12 lety

Ekologické skupiny varovaly před zničením hráze v Oroville před 12 lety

Ekologičtí aktivisté varovali americké úřady před 12 lety, že by se tato nejvyšší přehrada ve Spojených státech mohla rozpadnout. Nicméně, varování zůstaly ignorovány, píše NBC.  

„Naléhali jsme na ně, aby zabetonovali tento přeliv- náš argument byl, že bez řádného přepadu, svah bude spláchnut a způsobí katastrofální záplavy,“ uvedl Ron Stork, politický ředitel ekologické skupiny  Friends of the River.

Aktivisté konkrétně varovali úřady, že silné srážky by mohly způsobit dodatečnou zátěž pro hlavní a pomocné přelivy přehrady, což by mohlo zaplavit oblasti Oroville po proudu.

Loni na podzim, skupina Friends of the River zaslala petici Federální komisi pro regulaci energie (Federal Commission for Energy Regulation) s varováním, že přehrada neodpovídá moderním standardům. Nicméně, vzhledem k nedostatku finančních prostředků byl jejich dokument odmítnut.

Nejvyšší přehrada ve Spojených státech v Oroville byla poškozena v důsledku intenzivních srážek v nedávných dnech. Rezervoár obsahuje asi 4,3 miliardy metrů krychlových vody. Přehrada Oroville je 235 metrů vysoká- a je nejvyšší přehradou ve Spojených státech, o 12 metrů vyšší než slavný Hoover Dam.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Foto: AP)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*