Egyptský prezident: Migrace není žádným lidským právem

Egyptský prezident: Migrace není žádným lidským právem

Egyptský prezident Abd al-Fattah al-Sisi nedávno vystoupil na fóru, v němž jednoduše řekl těm, kteří se přestěhovali, nebo se chtějí přestěhovat do Evropy:

„Pokud jdete do jiné země, musíte postupovat podle jejich zákonů a kultury, pokud ne, tak tam nechoďte.“Sisi se v listopadu zúčastnil Světového fóra mládeže v Šarm el Šejk v Egyptě. Pyl tázán, jak se dívá na skutečnost, že několik evropských zemí teď uzavírají dveře těm, kteří se chtějí přestěhovat do Evropy.

Jeho odpověď byla jasná:

„Místo abyste se mě ptali, proč nám Evropa zavírá dveře, měli byste se zeptat, proč se lidé v Afghánistánu lépe nezajímají o svou zemi. Totéž platí pro Pákistán, Egypt, Sýrii, Libyi, Irák, Jemen a Somálsko.“

Egyptský prezident považuje za absurdní, že lidé z těchto zemí očekávají, že Západ prostě otevře své dveře a přivítá je. Lidé, kteří často ani nechtějí být integrováni do společnosti, ale místo toho si zachovat svou kulturu a předešlou pracovní morálku, která se velmi liší od západního světa.

„Váš požadavek migrovat s vaší kulturou, která z vaší strany není schopna změny. Říkáte, že to jsme my a vy nás musíte akceptovat na základě lidských práv.“

„Pokud migrujete do jiné země jako host, měli byste plně dodržovat jejich zákony, způsoby, tradice a kulturu.

„Pokud nejste ochotni to udělat, neměli byste migrovat. Nemůžete očekávat, že země otevřou své dveře a umožní vám vstoupit dovnitř a změnit se vytvořit si problémy,“ uzavřel.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*