Egyptský magnát chce koupit ostrov ve Středozemním moři k ubytování uprchlíků

Egyptský magnát chce koupit ostrov ve Středozemním moři k ubytování uprchlíků

Šokován osudem a zacházením s uprchlíky, kteří riskují cestováním tisíce kilometrů od válečné zóny za účelem dostat se do Evropy, egyptský miliardář předložil neobvyklou nabídku: chce koupit italský nebo řecký ostrov k ubytování migrantů.

„Řecko nebo Itálie, prodejte mi ostrov, učiním jej nezávislým, ubytuju tam migranty a vytvořím pro ně pracovní místa v budování jejich nové země,“ napsal miliardář egyptského televizního průmyslu Naguib Sawiris na svém Twitteru.

Nejsou to jen prázdná slova: Sawis trvá na tom, že je připraven předložit Římu a Aténám konkrétní návrhy.

„Máte desítky ostrovů, které jsou opuštěné a mohou pojmout stovky tisíc uprchlíků,“ řekl miliardář agentuře AFP a nazval tento nápad jako „proveditelný“.

Řecký jihovýchodní ostrov Kastelorizo Foto: Yorgos Karahalis / Reuters
Řecký jihovýchodní ostrov Kastelorizo Foto: Yorgos Karahalis / Reuters

Podle odhadů miliardáře by ostrov mohl stát mezi 10-100 milióny dolarů, ale předtím, než se projekt změní z utopie na realitu, bude zapotřebí větších investic do vybudování správné infrastruktury pro péči o ty, kteří přicestují.

V místě by byly „dočasné přístřešky k ubytování lidí, poté by se začalo zaměstnávat lidi ve stavění bydlení, škol, univerzit, nemocnic,“ uvedl potencionální investor. „ A pokud by se situace zlepšila, kdo by se chtěl vrátit (do jejich vlasti), tak by mohl odcestovat.“

Sawis kritizoval podmínky nabízené Řeckem a Itálií uprchlíkům, kteří přistáli na jejich březích, řka, že by na novém ostrově byli uprchlíci považováni za „lidské bytosti“. Egyptský obchodník tvrdí, že „způsoby, jakými se nyní s uprchlíky zachází, jsou podobné zacházení s dobytkem.“

Myšlenka televizního magnáta se shledala s obecně pozitivní reakcí na sociálních médiích, kde několik lidí nabízí svou morální a profesionální podporu, zatímco jiní nabídli své dovednosti a fyzickou práci při spuštění projektu.

Nicméně někteří lidé zdůraznili, že by mělo větší smysl koupit ostrov v Africe, argumentujíc, že by bylo levnější hostit lidi v tomto regionu.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Egyptský magnát chce koupit ostrov ve Středozemním moři k ubytování uprchlíků

  • · Edit

    Kdybych měla peníze, také bych koupila imigrantům ostrov. Divím se, že ten nápad přišel až nyní. V každém případě bych i přispěla, kdyby se tento nápad ujal.

  • Raději by měl kupovat staré nákladní lodě a na ty uprchlíky naložit. Pak je poslat do Libye. Kdyby uprchlíci věděli, že dávají peníze za zbytečnou cestu, migrační vlna by se zastavila.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*