EET a krach hospůdek, jak to teda je???

EET a krach hospůdek, jak to teda je???

Autor není daleko od pravdy.. Navíc spoustu těch hospod, které krachuji není pravým důvodem EET, ale obava z usvědčení předchozích podvodů s placením daní. A malé krámky, 20% do své kapsy ostatní do přiznání daně. Obyčejně to dopadne tak, že za celý rok „jako“ téměř nic nevydělají

Přátelé !

Nedalo mi to,abych se nevyjádřil k fanatické kampani médií proti zavedení KONTROLY PŘÍJMŮ všech možných podniků a podnikatelů.

Hysterie,kterou nás už několik týdnů krmí,je nechutná.Zavádění EET je prezentováno skoro jako zločin století,je to přirovnáváno ke znárodnění a dění po roce 1948,ale já se tedy ptám :

Proč se titíž podnikatelé neozvali stejně razantně a proč jim média nedávala stejný prostor,když…

… před cca 8 lety zvýšil Kalousek sazbu DPH za jejich služby o 50% – z 15 na 21 ???

… když jim Brusel nařídil,že musí mít v kuchyních bezdotykové vodovodní baterie

… když jim titíž zločinci nařídili,že „hotovky“ se smí „skladovat“ jen pár hodin,takže to,co se uvaří před polednem,se nesmí nabízet ani k večeři

A tak bych mohl uvést desítky nařízení,po kterých by museli krachnout daleko rychleji,než když si pořídí kasu za 5 – 20 tisíc korun a ta je investicí na desítky let ! Podnikatel,který nemá buď v provozovně počítač s internetovým připojeníém je už dlouhá léta unikát.Kdo neumí zacházet s JEDNODUCHÝMI PROGRAMY na PC ,je NEGRAMOT a nepatří do této doby.

Kdo nemá webovou stránku,na které si potencionální návštěvník najde veškeré informace o ubytování v jeho penzionu,nebo hotýlku, ten NEEXISTUJE.

Neumím si představit,že nějakého normálního podnikatele v tomto oboru může ohrozit to,že při placení vystaví jak hostu v restauraci,tak v ubytovacím zařízení NORMÁLNÍ ÚČTENKU a odklikne ji na počítači s nasměrováním na MF.

Proč se nikde v médiích stejně razantně a často nemluví o tom,že současně se zavedením EET snížil Babiš sazbu DPH zpátky na 15% ,takže hospodští při tržbě např. 1000 Kč neodvedou státu 210 Kč,ale jen 150 ?!

Na každé tisícikoruně tak hospodský ušetří 60 Kč ! To není potřeba zveřejňovat ???

Není náhodou hlavní důvod povyku, že hospodští prostě podváděli a neodváděli daně, což se jim samozřejmě nyní nehodí??

Nechám na každém z Vás,aby si z toho všeho udělali zdravý a objektivní úsudek,co se v této zemi děje a jak nás média opět,stejně jako např. o imigrační vlně,islamizaci Evropy atd. informují a kam naše myšlení zkouší nasměrovat. Co pro mě z toho plyne ?

N E V Ě Ř I T M É D I Í M !!! ODS a TOP 0,9 !!!

 

Z redakční pošty
Loading...

Podobné články

Komentář “EET a krach hospůdek, jak to teda je???

  • S EET Babiš donutí majitele restaurací, aby si zakládali další s.r.o. pro zásobování. Tato s.r.o. budou nakupovat zboží a draze ho prodávat do hospod. Hospody vykáží nulový zisk a nebudou platit daně. Optimalizace proběhne na úrovni těch zásobovacích s.r.o. Prostě je donutí dělat to tak, jak to dělá on sám s více než 300 s.r.o.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*