Edward Snowden tlačí na Evropský parlament,aby chránil lidi jako je on.

Edward Snowden tlačí na Evropský parlament,aby chránil lidi jako je on.

edward_snowden

Edward Snowden tlačí na Evropský parlament,aby chránil lidi jako je on.
Bývalý spolupracovník Národní bezpečnostní agentury NSA,Edward Snowden apeluje na výbor Evropského parlamentu,aby zajistil ochranu všem lidem,kteří upozorňují a zveřejňují korupčí a monitorovací skandály a vytvořit pro ně lepší kanály,které by jim pomohly informovat o jimi zjištěných skutečnostech.Výbor momentálně vyšetřuje souvislosti s odposlouchávacím programem PRISM.

Toto vyšetřování zahrnuje sérii speciálních odposlouchávání zaměřených na specifické otázky.30.září byla v rámci tohoto vyšetřování vyslechnuta Annie Machon,která zveřejnila v únonu 1996 plán špionážní služby MI6 na zavraždění libyjského lídra Muammara Kaddáfiího.
Edward Snowden vypovídal taktéž,ale jen formou písemného svědectví.Pro Výbor Evropského parlamentu pro lidská práva uvedl,že monitorování celých národů místo jen vybraných lidí může být největším ohrožením lidských práv dnešní doby.

Snowden také ve svém vyjádření vyjádřil poděkování Evropskému parlamentu a Výboru za jejich snahu tento problém řešit.
Ve snaze vrátit veřejné povědomí zpět do rukou společnosti apeluje Snowden na to,aby jsme se nespoléhali na individuální oběť,jako v jeho případě,která nakonec skončila potrestáním a vyhnanstvím.

Snowden se domnívá,že by měly být pro lidi jako je on vytvořené lepší komunikační kanály,pomoci kterých by byli informováni prověření vládní agenti,ale i nezávislé osobnosti veřejného života,píše Snowden z Moskvy.
Kromě toho obviňuje současnou kulturu zatajování z toho,že nedává společnosti možnost se rozhodnout o vhodném poměru mezi základním právem na soukromí a vládním zájmům pro vyšetřování.Rozhodnutí o monitorování by dle něj měly padnout až po úplné,informované a otevřené diskuzi.

Ve svědectví také obhajoval své zveřejnění citlivých dokumentů a tvrdí,že tak učinil se záměrem vavolat diskuzi o změnách ve vládních monitorovacích programech.
Už teď se dle něj oběvují soudní dvory,které se nebojí projednávat kritické otázky národní bezpečnosti.Podle Snowdena si už veřejnost,která nemá možnost jak funguje její vláda,nevládne sama.

Edward Snowden byl nominován na letoští Sacharovu cenu za svobodu myšlení.Ve Spojených atátech je stíhaný za špionážní přečiny,potom co umožnil zveřejnění tajných dokumentů odhalujících americký špionážní program PRISM,který sbíral soukromé data.V srpnu dostal v Rusku azyl,kde momentálně žije.

zdroj : zemavek.sk

překlad : svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*