Edward Snowden se pokouší získat azyl v Německu.

Edward Snowden se pokouší získat azyl v Německu.

Edward Snowden  nabízí Německu pomoc s vyšetřováním sledovacích aktivit prováděných NSA, pokud mu Berlín udělí politický azyl, napsal Stern, citujíc Snowdenovu  korespondenci.

Německo velice respektuji, “ Napsal Snowden německému deníku Stern. Snowden taky dodal, že je ochoten pomoci německým úředníkům ve vyšetřování údajného sledování NSA v Německu, pokud mu zaručí politický azyl.

Snowden si nemyslí, že by si někdo z německé vlády opravdu myslel, že by Spojené státy implementovaly vůči Německu sankce jako odpověď na kritiku nelegálních odposlouchávání, protože by to jen zvýšilo mezi nimi již tak velké napětí.

Snowden pochybuje o schopnosti Amerického Kongresu implementovat v této věci nějakou reformu, jak již naznačil Bílý Dům.

Minulý týden poslal Snowden podobný dopis Brazílii, s nabídkou jeho pomoci s vyšetřováním zločinů vůči brazilským občanům, ale dodal, že Americká vláda bude pokračovat v omezování jeho možností hovořit, dokud mu země nedá permanentní politický azyl.


Snowden v neděli svůj návrh zopakoval v emailu zaslaném televiznímu kanálu Brazilian Globo TV, s tvrzením, že by se rád do Brazílie odstěhoval, pokud mu to vláda dovolí.Brazilské ministerstvo zahraničí uvedlo, že může takovou žádost  uvážit pouze, pokud žádost o azyl obdrží prostřednictvím oficiální aplikace.

Snowden také poděkoval Rusku za umožnění azylu a možnostech se svobodně vyjadřovat.

Jsem vděčný za tuto možnost žít svobodně a účastnit se důležitých celosvětových debat během ročního azylu poskytnutého Ruskem, “ Řekl Snowden v interview.Informoval server rt.com

překlad úryvku z článku : svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*