Edward Snowden: „Lídr Islámského státu Abu Al Baghdadi byl vycvičen izraelskou rozvědkou Mossad

Edward Snowden: „Lídr Islámského státu Abu Al Baghdadi byl vycvičen izraelskou rozvědkou Mossad

 

Edward Snowden, bývalý zaměstnanec NSA a bývalý agent CIA, odhalil, že vůdce Islámského státu v Iráku a Sýrii Abu Bakr al Baghdadi byl vycvičen v Izraeli, uvedlo mnoho íránských médií.

Snowden dodal, že americká CIA a britská rozvědka spolupracovali s izraelskou zpravodajskou službou Mossad, s cílem vytvořit teroristickou organizaci, která by byla schopna přilákat všechny extremisty z celého světa na jedno místo, používajíc strategii “vosí hnízdo”.

Abu Bakr Al Baghdadi byl vycvicen mossadem

„Vosí hnízdo“ je strategie, která si klade za cíl soustředit všechny hlavní hrozby na jedno místo, aby je bylo možno sledovat, za účelem oslabit stabilitu arabských zemí. Bývalý agent NSA odhalil, že vůdce Islámského státu Abu Al Baghdadi prošel intenzivním vojenským výcvikem na půdě izraelské rozvědky Mossad.

Kromě vojenského výcviku, Al Baghdadi studoval komunikaci a řečnické dovednosti, aby přilákal teroristy ze všech koutů světa.

Centrum pro výzkum globalizace (CRG), nezávislá nezisková organizace v provincii Quebec v Kanadě, která se zaměřuje na výzkum a média, toto tvrzení potvrdila, a dodala, že „tři země vytvořily teroristickou organizaci, která je schopná přilákat všechny extremisty z celého světa na jedno místo,“ s použitím výše uvedené strategie „vosí hnízdo“.

„Jediným řešením pro ochranu židovského státu je vytvořit nepřítele u jejich hranic,“ uvedl Snowden.

CIA a Mossad stojí za vznikem Boko Haram a ISIL, tvrdí súdánský prezident:

 

Cclub/ Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*