Džihádistovi z ISIS schvalujícímu terorismus se stýská po mámě, komfortu, Dr. Who a chce zpět „domů“.

Džihádistovi z ISIS schvalujícímu terorismus se stýská po mámě, komfortu, Dr. Who a chce zpět „domů“.

A co Premier League či whisky? Myslel jsem, že apríl teprve bude

John Letts, médii označovaný jako Džihádista Jack, který se před lety přidal k samozvanému Islámskému státu, promluvil v televizi ITV. Se psíma očima uvedl, že mu chybí máma, domácí komfort britského života, skotské lahůdky nebo epizody Dr. Who a chce zpátky „domů“ do Británie. Svého času přitom schvaloval teroristické útoky v Evropě. A co teprve Premiere League, skotská whisky, „Britain’s Got Talent“ nebo radost volit do EUroparlamentu, hm? Ať se dívám, jak se divám, 1. dubna v kalendáři nevidím. Ale příběh je to už teď vskutku oscarový. Jen nevím, zda žánrově spadá pod komedii, drama nebo válečný.Slzy se mi derou do očí z toho srdceryvného příběhu… Stesk po mámě, po britském pohodlí, po skotských dobrůtkách a hlavně, co je bezesporu úplně nejvíc, po seriálu Dr. Who! A co teprve „Britain’s Got Talent“, „Simpsonovi“, „Přátelé“, McDonald’s, KFC, Premiere League, PlayStation, skotská Whisky nebo volby do EUropského parlamentu? To je ale pech, co? No jo, kluku ušatá, takové „nepodstatné“ věci, jako jít bojovat do války po boku teroristů, je třeba zvažovat dopředu. A nemyslím moc, ale alespoň trochu!


Ilustrační foto: ISIS@TaS_556 / Twitter

Dvojnásobný zrádce a hlupák k tomu – mohls být za sirotka!

Promiň mi mou upřímnost, ale nejen, že jsi srab a (již dvojnásobný) zrádce, který nedokáže nést důsledky svých činů, ale evidentně nejsi ani příliš inteligentní. Měl ses prohlásit pod jiným jménem za inženýra nebo lékaře. Ostatně s mrtvolami určitě jisté zkušenosti máš. A kdybys nezmínil svou mámu, mohl jsi být za sirotka… V Sýrii jsi taky byl… Takže bys měl nemalou šanci dostat se do hledáčku jedné naší nejmenované EUroposlankyně – Šojdrové – která si na žonglování s virtuálními syrskými sirotky založila kariéru (případně si léčí nějakou smutnou bolístku).

Moc popravdě taky nerozumím tomu, z jakého důvodu dostává terorista takový prostor v médiu. Když jen vzpomenu na Bakalovými médii a ČT zbožňovaného profesora Igora Lukeše z bostonské univerzity, který by vstup do vysílání nejradši zakázal i běžným lidem s jiným názorem (když loni s absencí jakýchkoliv argumentů útočil na Ladislava Jakla a jeho „koňský ohon“), tak tady se jedná o trochu větší kalibr, řekl bych. Osobně by mě zajímal Lukešův názor v této věci.

Schvalování teroristických útoků? Docela běžná mladická nerozvážnost, z níž každý vyrosteme

John Letts odjel bojovat za Islámský stát (ISIS) v roce 2014. Schvaloval také útoky, které islámští teroristé provedli v Evropě. „Abych byl upřímný, tehdy jsem myslel, že je to dobrá věc,“ uvedl v reakci na dotaz redaktora ITV ohledně teroristických útoků v Paříži, které si vyžádaly 130 mrtvých. Viděl také děti upálené zaživa (v důsledku spojeneckých náletů) nebo děsivé veřejné popravy.

Docela běžná mladická nerozvážnost. Zajisté. Schvalovat smrt desítek či stovek nevinných lidí. Klasické pubertální sklony, z nichž člověk vždy vyroste – podobně jako z akné nebo z krákoravého hlásku.

O jeho osud se nikdo nezajímá. Smutné. Alespoň já snad udělám radost

„Poslední dva roky tráví v zajateckém táboře na severu Sýrie. Kde je jeho irácká manželka a malý syn, nemá ponětí. Kurdové jej chytili, když utíkal do Turecka. Odtamtud se chtěl dostat zpět do Oxfordu, po čemž touží i nadále. Stěžuje si však, že se o jeho osud ‚nikdo nezajímá‘…“, uvedl server iDnes.

Ale chuďátko, neber si to tak osobně. O osudy většiny lidí se nikdo moc nezajímá. A neboj, jak jsem psal výše, bude to oscarový hit, až tě přijme někdo zpátky a ty založíš mateřskou školu, domov pro seniory, psychologickou poradnu pro sebevrahy nebo něco podobně sociálně potřebného.

Na závěr ještě doplním, že v reportáži na ITV je zmíněno, že rodiče džihádisty Jacka odmítají jeho obvinění a trvají na tom, že jejich syn šel do Sýrie pomáhat uprchlíkům. Posílali mu dokonce peníze, díky čemuž ve Velké Británii čelí obviněním za sponzorování terorismu.

Zkrátka dobrosrdečník od hlavy až k patě! Opravdu je mi skoro líto nejmenované EUroposlankyně a velké části tuzemské politické scény, že přicházejí o tak dokonalý „materiál“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*