Džihádisté Islámského státu upálili k smrti čtyři muže za podporu kurdských sil

Džihádisté Islámského státu upálili k smrti čtyři muže za podporu kurdských sil

Islámský stát upálil k smrti čtyři civilisty, čímž šokoval obyvatele města Deir ez-Zor. Nešťastní muži byli obviněni z podpory „kurdských ateistů“, odpadlictví a zrady, informovala agentura ARA News.

„Radikálové islámského státu je v úterý večer veřejně upálili,“ uvedl Ahmed Ramadán, mluvčí kampaně Deir ez-Zor is Being Slaughtered Silently (DBSS). „Soud šaría vyzval k nejbrutálnějšímu trestu pro tyto čtyři muže.“

Islámská policie vedená Islámským státem, také známá jako Diwan al-Hisba, zatkla tyto civilisty před třemi měsíci. Všichni byli nakonec obvinění z podpory Kurdských lidových ochranných jednotek (YPG) a z úniku informací o pohybech extremistické skupiny v Deir ez-Zor.

Mezitím, co Syrské demokratické síly (SDF) a YPG bojují proti Islámskému státu na několika frontách v severní Sýrii, nedávno zahájili kampaň na odstranění Islámského státu v jeho de facto hlavním městě Rakka.

Šaría soud v Deir ez-Zor uvedl ve svém prohlášení, že po „výsleších“ se podezřelí „přiznali“ k podpoře a spolupráci s YPG. Soud určil, že jejich akce reprezentují vědomé opuštění islámu, tak byli odsouzeni za odpadlictví, stejně jako za zradu.

Očitý svědek řekl agentuře ARA News, že „popravě přihlíželo stovky svědků, včetně rodiny obětí, která byla nucena sledovat své syny, jak jsou upáleni k smrti.“ Džihádisté poté údajně hodili spálená těla obětí do řeky Eufrat.

 

(Ilustrační obrázek Foto: ARA News)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*