Dvojitý agent Skripal a jeho dcera nehovořili s rodinou v Rusku od údajné otravy

Dvojitý agent Skripal a jeho dcera nehovořili s rodinou v Rusku od údajné otravy

Sergej a Julia Skripalovi, oběti údajné otravy v Británii, se od svého útoku v březnu minulého roku nekontaktovali se svou rodinou v Rusku, řekla neteř dvojitého agenta kanálu RT.Viktoria Skripalová, neteř bývalého agenta a sestřenice Julie věří, že britské úřady možná tutlají Sergejovu smrt. Oficiální příběh je, že on i Julia přežili útok jedovatou látkou, ale na rozdíl od ní nebyl Sergej nikdy ukázán naživu. Julia se v květnu objevila v jednom krátkém pečlivě organizovaném rozhovoru s agenturou Reuters.

Podle Viktorie, rodinní příslušníci žijící v Rusku, včetně starší matky Sergeje Skripala, nemají zprávu ani od jednoho z nich od útoku. Viktoria věří, je to velmi podezřelé.

Sergej je rodinný muž, velmi oddaný svým rodinným příslušníkům a je odpovědný člověk. Každý týden si volal se svou 91letou matkou. Po tom, co se v březnu stalo, se tyto rozhovory přerušily.

Britské úřady tvrdí, že bývalý dvojitý agent a jeho dcera byli cílem ruské zpravodajské služby při neúspěšném atentátu – obvinění, které Moskva důrazně odmítá.

Podle nedávné zprávy v britských novinách Telegraph se tento pár snaží získat zpět svůj život.

„Aniž by se úplně odřízla od svého bývalého života, Julia zůstala v kontaktu s určitými blízkými přáteli, kteří odmítají prozradit jakékoli informace. Několik Britů a Rusů ji v létě navštívilo,“ tvrdí noviny.           
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*