Dvojí metr adminů blogů na idnes

Dvojí metr adminů blogů na idnes

Nu, asi nezískám pochvalu od příznivců pana Peszyńského, ale opravdu mi to nedá a musím to napsat….

Možná jste si všimli, že ubývá autorů, kteří píší nekorektně. Dovolil bych si říci, že v rámci dnešního establishmentu vadí, že si dovolili psát dokonce populisticky, či snad ironicky, nebo satiricky.

Dostáváme se do stadia, kdy už nejde o nějaké špatně (dle adminů idnes) ozdrojované blogy, ale o cokoliv, co by snad mohlo urazit někoho z vládnoucí garnitury v EU.

Nemyslím, že všichni, kdo postupně opouštějí blogování na idnes jsou za hranicí slušnosti.

Blogování je přeci o všem. O problémech ve zdravotnictví, o nadnárodních společnostech, o mezinárodní situaci, o vodě, o básničkách, nebo třeba povídkách, či názoru jednotlivých pisatelů na různé věci.

K tomu i neodmyslitelně patří diskuze. Autoři, kteří raději diskuze neotvírají, nebo otevřou a neúčastní se jich, také nepatří mezi mé oblíbené.

Ovšem opět se mi potvrdilo, že v naší republice a momentálně konkrétně na blogu idnes musíme být papežštější než papež.

Velmi mě mrzí, že včerejší blog pana Gayera – jeho oblíbené postavičky muže vysvětlujícího psovi nějakou myšlenku pojednou zmizel.

Protože jsem reagoval i v diskuzi, tak jsem si na 100% jistý, že existoval. Nu což, řekl jsem si asi je v soukromých.

Není.

Jen abych přiblížil o co v něm šlo. Zmiňovaný muž se ptá svého psa zda si myslí, že vzhledem k situaci v Evropě jsou všichni představitelé EU jen idioti, nebo je to už pátá kolona.

Blog satirický, ale rozhodně ne nad míru blogů ostatních. Po panu Havránkovi, který sám odešel den předtím (ne že by se mi všechny jeho blogy líbily, ale jeho mistrovství zkratky k danému tématu mu nešlo upřít), je to další výrazná postava, která zřejmě sbírá síly zda pokračovat, nebo odejít.

Ovšem pan Peszyńsky, jehož urážlivé výroky já osobně ani nemíním opakovat, jsou bez problému nejen na hlavní straně, ale jako jeden z klenotů na idnes i nadále mezi články. Výroky urážejícího prezidenta zvoleného většinou (a to nikdo nemůže popřít) obyvatel republiky.

Rád bych zde podal jakousi konfrontaci mezi panem Gayerem a jeho zřejmě neslučitelným článkem s kodexem blogera a mezi panem Peszyńskym, který zřejmě toto neporušuje.

Bohužel nemohu, karikatura a satira pana Gayera zmizela, jen vážně míněné urážky pana prezidenta dále visí na blogu idnes.

http://tomaspeszynski.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=506697

Snad je to trochu k zamyšlení, a možná taky ne. Pokud admini chtějí jen jednostraný pohled na věc, pak je to v pořádku. A pokud to tak opravdu je, tak se pak nemohou divit, že postupně odejdou nejen autoři, ale i čtenáři, kteří si rádi přečtou názory a pohledy z obou stran.

Je mi z toho trochu smutno, bohužel se pomalu a jistě začíná z idnes, stávat čistě sluníčkové mainstreamové médium.

přeji krásný den
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*