Duterte: Výhrůžky Západu Mezinárodním soudem je „hovadina“,  západní právníci jsou hlupáci

Duterte: Výhrůžky Západu Mezinárodním soudem je „hovadina“, západní právníci jsou hlupáci

Filipínský prezident Rodrigo Duterte zavrhnul výhrůžky ze strany západních zemí, že jej obviní u Mezinárodního trestního soudu (ICC) za jeho válku proti drogám.  

„Vy mne strašíte, že mne uvězníte? Mezinárodní trestní soud? Hovadina,“ uvedl Duterte během své pondělní řeči.

Podle oficiálním policejních údajů, bylo v důsledku války proti drogám, která začala poté, co Duterte nastoupil v červnu do úřadu, zabito více než 2.500 lidí.

ICC minulý měsíc oznámil, že může mít pravomoc stíhat ty, kteří byli zapleteni do vražd.

Prokurátorka ICC uvedla, že její kancelář v současné době vyšetřuje případy státních úředníků, „kteří nařizovali, podporovali, nebo napomáhali“ trestným činům souvisejícím s těmito tvrdými zákroky.

Duterte uvedl, že USA jsou zodpovědné za přání ICC uvěznit jej s tím, že Washington sám o sobě není ani součástí tohoto soudu.

„Samotná Amerika hrozí, že mne uvězní Mezinárodním trestním soudem. Amerika není ani signatářem tohoto orgánu. Proč? Protože se báli, že v době, kdy byl prezidentem Bush (bývalý americký prezident Gerge W.), musel by mu čelit,“ uvedl Duterte.

Od příchodu k moci, Duterte zesměšňuje Spojené státy, Evropskou unii, Spojené národy kvůli jejich obavám, že se mohou odehrávat mimosoudní vraždy během války proti drogám.

Poznamenávajíc, že právníci v Evropě jsou „shnilí“ a „hloupí“ a mají „mozek jako hrášek,“ Duterte zdůraznil, že není nic špatného na zabíjení špatných živlů.

„Já nikdy nedovolím, aby byla má země hozena psům… Řekl jsem, když jsem byl starostou. Když zničíš mé město drogami, zabiju tě,“ dodal filipínský prezident. „Je to jednoduché, zabiju tě, ve snaze ochránit mou zemi.“
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*