Důstojník, který postřelil nebezpečného migranta s nožem v ruce, bude vyšetřován

Důstojník, který postřelil nebezpečného migranta s nožem v ruce, bude vyšetřován

Italský policista bude vyšetřován, protože střelil do nohou ghanského migranta s nožem v ruce, který ohrožoval kolemjdoucí.

Policista je vyšetřován pro „nedbalostní překročení oprávněného použití zbraně“ poté, co postřelil 44letého migranta z Ghany na římském nádraží Termini.

Afričan byl spatřen na vlakovém nádraží kolem 19:20 s velkým kuchyňským nožem a ohrožoval kolemjdoucí mířící na vlakové nádraží, zatímco se místní úředníci pokusili migranta uklidnit, píše Il Giornale.Policie se pak snažila muže zadržet a držet ho dál od cestujících, když jeden z policistů začal na čtyřiačtyřicetiletého muže střílet poté, co uvěřil, že se chystá na úředníky zaútočit, a zranil ho na nohou. Migrant byl později ve stabilizovaném stavu převezen do místní nemocnice.

Přistěhovalec má prý za sebou kriminální minulost a byl již obviněn z několika vandalských činů a násilí, včetně útoku na sochy v několika římských kostelech a útoku na islámské centrum ve městě, při němž byl zraněn imám.

Domenico Pianese, předseda policejních odborů Coisp, řekl, že vyšetřování trestá policistu, který zastavil potenciální masakr.

„Důstojník, s platem 1 500 eur měsíčně, si bude muset najmout svou vlastní obhajobu, experta a právníka: budou stát tisíce eur, které jsme v Coispu nabídli na podporu, zejména proto, že migrant bude mít pro svou obhajobu bezplatnou právní pomoc a samozřejmě na náklady daňových poplatníků,“ řekl Pianese.

K incidentu se na jeho podporu vyjádřilo i několik politiků, například předseda strany Liga Matteo Salvini, který vyzval k deportaci migranta a prohlásil: „Vyšetřovat policistu, který bránil kolegy a občany před násilím nelegálního a potenciálního islámského teroristy? Všechna má úcta a solidarita s důstojníkem.“

Giorgia Meloniová, vůdkyně národně-konzervativních Bratrů itálie (FdI), rovněž vyjádřila solidaritu a prohlásila, že její strana „stojí na straně našich mužů a žen v uniformách, kteří každý den riskují své životy, aby zajistili naši bezpečnost“.

Případ se stal jen několik měsíců po dalším incidentu ghanského migranta a italské policie ve městě Como.

Devětačtyřicetiletý muž, stejně jako migrant v Římě, obtěžoval místní obyvatele, když se k němu přiblížila policie. Migrant se začal chovat k důstojníkům agresivně a prohlásil: „V Ghaně bych ti podřízl krk.“

„V Itálii je spravedlnost na nic a vy mi nemůžete nic udělat,“ dodal.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Důstojník, který postřelil nebezpečného migranta s nožem v ruce, bude vyšetřován

  • · Edit

    No jo natáhli si to tam, buďme rádi že jsme tady na tom jak jsme tohle se politikům upřít nedá bojovat proti migraci toho si cením nejvíc!

  • Spravne musi policistu potrestat za to ,ze tu opici nestřelil do palice! Mel by si osobně zaplatit další lekce ve střelbě na skodnou. Magistrat by mu mel dat zadarmo aspoň 10000 nábojů.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*