Důkaz: Islámský stát používá izraelské zbraně! (Video)

Důkaz: Islámský stát používá izraelské zbraně! (Video)

Bylo nalezeno velké množství pozemních min, stejně jako těžké zbraně. Zbraně byly odevzdány rebely v jižním Damašku, informovala syrská státní média. Damašek opakovaně obvinil Tel Aviv, že pomáhal militantům proti vládě vedené prezidentem Bašárem Asadem.

Zatímco syrská armáda vyhání poslední zbývající teroristy z jižního okraje Damašku, především ISIS, ti, kteří odmítli odložit všechny své zbraně a vzdát se, jsou evakuováni do oblastí kontrolovaných rebely v severní Sýrii, především do Idlibu.

V rámci dohody se syrskými orgány, teroristé za sebou nechávají středně velké a těžké zbraně, jako jsou ty, které byly objeveny v sobotu.Před evakuací ve městech Yelda, Babila a Beit Sahem, teroristé ponechali stovky zbraní a střeliva, včetně granátometů, kulometů, raket a minometů, střelný prach a perzekutory na výrobu domácích výbušnin, stejně jako pozemní miny vyrobené v Izraeli, informovala státní agentura SANA, která zveřejnila záběry vojenské výzbroje.

Není to poprvé, co se našly zbraně Izraelců v rukou militantů. V únoru bylo hlášeno, že syrská armáda nalezla sklady, které byly plné zbraní, z nichž některé byly izraelské, když kontrolovala oblasti Al-Boukamal a Al-Mayadin v provincii Deir ez-Zor ve východní Sýrii, která byla osvobozena syrskou armádou od Islámského státu v loňském roce.

Od počátku války v Sýrii syrská armáda opakovaně zabavovala zbraně a střelivo s hebrejskými nápisy. V dubnu 2016 zajistily syrské jednotky vozidlo napěchované minami, minomety, raketami a ručními granáty vyrobené Izraelem a určené pro oblast kontrolovanou islámským státem ve východní Sýrii.

Izrael tvrdí, že poskytuje humanitární pomoc syrským silám opozičním vládě, ale mlčí o zřejmém zásobování zbraněmi. Mezitím izraelské noviny Haaretz v únoru oznámily, že nejméně sedm teroristických skupina na izraelských Golanských výšinách získává zbraně a střelivo z Izraele. Navíc se v posledních měsících zvyšuje objem přímé vojenské pomoci, kterou dostávají.

Sýrie již obvinila Izrael z vedení války proti Asadovi prostřednictvím spojeneckých milicí, podle níž jsou izraelské úřady na straně teroristů „logisticky, nebo přímými útoky na naši armádu.“

Toto přichází v době rostoucího napětí mezi oběma zeměmi a jen pár dní poté, co Izrael odpálil řadu raket proti íránským cílům v Sýrii jako odplatu za údajný útok íránských ozbrojených sil na izraelské pozice na Golanských výšinách.

 

(Fort-russ.com/ svobodnenoviny.eu Foto: SANA)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Důkaz: Islámský stát používá izraelské zbraně! (Video)

  • Nemecka tajna sluzba BND prohlasila, ze Nemecko ma ve skladech od r. 1990 Novicok!

  • Je znamou veci, ze Izrael spolu s USA, Francii a GB poskytuje teroristum vycvik, vyzbroj, financni prostredky, technologie a vede jejich operace. Pomahaji jim i tajne sluzby Saudu a Kataru. Od koho maji teroriste tanky, rakety a tezke zbrane?
    Jenom se o tom lide z verejnych prostredku nedozvedi. Tak jako se nedozvedi o vetu USA v Rade bezpecnosti proti vystreni masakru na Palestincich po prohlaseni Jeruzalema hlavnim mestem Izraele.
    Jsme cenzurovani medii i politiky. Nas nepritel uz podle medii neni jenom Rusko, ale i USA, ktere svym lokajum diktuji podridit se sankcim na vsechny staty, ktere chteji USA znicit. Konecne lide snad zacnou chapat, kdo je pan a kdo je lokaj.
    Nasi senatori kritizuji prezidenta kvuli jeho prohlaseni o Novicoku. Senatori tvrdi, ze se u nas nevyrabel, prednosta uradu Safar pise, ze se vyrabel i zkousel a je za to hned odvolan z funkce. Je to lokajske jednani idotskych Cechacku, kteri jak za protektoratu i za hruzovlady KSC byli papezstejsi ve vsem jak sam papez! Nikde se tolik neznarodnovalo a nezatykalo a nepopravovalo jako v Ceskoslovensku. Bublan, politicky blb i prolhany fosil je tam stale, Pithart rovnez, Benda aj. Bude tezke se jich zbavit , dokud se neomezi funkcni obdobi politiku, Ti si dosud si delaji z funkce velice dobrou zivnost bez jakekoliv zodpovednosti. Pro skandalech prchaji bez postihu do ustrani jako Pelikan i jini. Jsme vazalem USA a jejich politiky valek a konfrontaci, operaci pod false flag. Politikum to nevadi a proto je musime vyhnat. Jde nam o nase zivoty. Jako clen NATO budeme nest v Evrope nasledky vyprovokovane valky, kterou USA pripravuji.

  • Bez války nebude poptávka po zbraních. Proto USA a Izrael udržují války na Blízkém východě prakticky trvale.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*