Duda: Poviné očkování proti Covidu? V Polsku to nepůjde

Duda: Poviné očkování proti Covidu? V Polsku to nepůjde

„Vzhledem k tomu, že znám přístup svých krajanů a jejich vztah ke svobodě, nedovedu si představit, že by v Polsku mohlo být zavedeno povinné očkování proti COVID-19,“ řekl prezident Andrzej Duda v Budapešti během summitů předsedů Visegrádské skupiny.

Během tiskové konference byl prezident dotázán na možné zavedení povinného očkování proti COVID-19 v Polsku.„Nedokážu si představit, že by moji krajané byli nuceni k očkování,“ odpověděl prezident a dodal, že „zná přístup svých krajanů a jejich vztah ke svobodě“.

„Naléhám na vás, abyste se očkovali, abyste k tomu přistupovali co nejcitlivěji, s ohledem na všechna pro a proti,“ poznamenal prezident.

Duda vypočítal, že „přes 90 procent lidí, kteří potřebují hospitalizaci v souvislosti s onemocněním COVID-19, jsou lidé, kteří nebyli očkováni.“ – U těch, kteří byli očkováni a onemocněli v souvislosti s koronavirem, to vypadalo jako lehká chřipka – dodal prezident.

Mezitím řekl, „u lidí, kteří nebyli očkováni, jsou účinky (COVID-19) často velmi vážné, tragické.“

„Naléhám na všechny, aby se nechali očkovat,“ uzavřel a zároveň zopakoval, že si nedovede představit, že by Poláci mohli být nuceni očkovat se proti COVIDu-19.

Očkování proti koronaviru SARS-CoV-2 je v Polsku dobrovolné.

Žádná profesní ani sociální skupina není povinna se proti COVIDu-19 očkovat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*