Důchodkyně stíhána za to, že na Facebooku napsala, že masová migrace sníží průměrné IQ

Důchodkyně stíhána za to, že na Facebooku napsala, že masová migrace sníží průměrné IQ

65letá žena ve městě Jönköping bude stíhána kvůli trestnému činu podněcování k nenávisti, protože napsala, že masová migrace muslimů sníží celkové IQ švédské populace.            

Žena bude souzena švédským soudem za osm nenávistných projevů za různé příspěvky, které napsala na sociální síti. V jednom příspěvku na Facebookové stránce „Stop Abuse“ napsala: „Pokud to tak bude pokračovat, inteligence ve Švédsku bude na úrovni zlaté rybky,“ informoval švédský kanál Sveriges Radio.    

Podle prokurátorů žena napsala několik dalších pohrdavých připomínek vůči migrantům a muslimům. Prokurátorka Lisa Hedbergová prohlásila, že stále častěji vidí „nenávistné příspěvky“ na různých stránkách sociálních sítí.

Hedbergová se zmínila o práci skupiny Näthatsgranskaren bojující proti tzv. nenávistným projevům, která přispěla k nárůstu trestních stíhání za trestné činy z nenávisti ve Švédsku. Skupina, která zaznamenává a hlásí švédské policii nenávistné poznámky na sociálních sítích, připustila, že mnoho lidí, které nahlásila, byly ženy starší 55 let.„Nemám žádné statistiky, ale mám pocit, že počet těchto stíhání vzrostl, když je začali posuzovat,“ uvedla Hedbergová.

Šéf Näthatsgranskaren Tomas Åberg byl také nominován švédským časopisem Aftonbladet na „švédského hrdinu“ za jeho práci při hlášení osob na policii za trestné činy z nenávisti.

„Byli jsme překvapeni, že dámy starší 65 let píšou na Facebooku velmi drsné věci,“ řekl.

65letá žena není první důchodcem, který byl v posledních letech obviněn podle švédských zákonů o trestném činu z nenávisti. V srpnu loňského roku dostal 70letý muž pokutu ve výši více než 30.000 Kč kvůli jeho poznámkám, které napsal o muslimech na sociální síti.

V loňském roce se švédská vláda rozhodla rozšířit dalekosáhlé zákony proti nenávistným projevům tím, že vedle rasismu, homofobie a dalších klasifikací pro zločiny z nenávisti zahnula „generovou identitu“.

Ve Velké Británii se orgány také snaží zakázat nenávistné poznámky a londýnský starosta Sadiq Khan varoval společnosti Google a Facebook, že budou muset čelit nenávistným projevům, nebo budou pokutovány a regulovány vládou.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*