Drtinová v bezprecedentním konfliktu zájmů coby člen správní rady Sorosovy neZiskovky!

Drtinová v bezprecedentním konfliktu zájmů coby člen správní rady Sorosovy neZiskovky!

Uznávaná novinářka Drtinová sedí ve správní radě Sorosovy neZiskovky OSF, v roce 2013 od ní obdržela novinářskou cenu. Sorosova OSF také sponzoruje Think Tank, jehož členku Drtinová přátelsky zpovídala v DVTV. A konflikt zájmů?!

„A ze všeho nejhorší jsou neZiskovky. Ty potvory vám vlezou všude,“ když parafrázuji Cimrmana.

Je s podivem, že jsem čirou náhodou narazil na informaci, kterou veškerá „nezávislá“, „objektivní“ a ta „správná“ média zcela ignorují. Daniela Drtinová, jako jedna z nejrespektovanějších novinářek (nikoliv však mnou) totiž zaujímá místo ve správní radě pražské pobočky vlivné neZiskové organizace Open Society Fund miliardáře George Sorose (odkaz zde), která v roce 2015 z rozpočtu ČR získala 111,5 milionu Kč.

Říkáte si, nějaká správní rada bohulibé neZiskovky, co má být? Například na neziskovky.cz však píší, že jeden z cílů správní rady neziskové organizace je: Posilování pozitivního vnímání organizace na veřejnosti – PR! Bingo! Víte o větším konfliktu zájmů? Vlivný novinář a tlak na pozitivní PR – pozitivní renomé v médiích. Vždyť to je na úrovni Andreje Bureše, pardon, Babiše!

Stále pochybujete?

  1. Ona paní Drtinová od této Sorosovy neziskovky (OSF) získala v roce 2013 novinářskou cenu, o níž řekla: „Skončila jsem v České televizi a nemohla jsem si představit důstojnější rozloučení s institucí, kterou mám ráda a ve které jsem strávila 21 let, než je tato cena.“ (odkaz zde)
  2. A tato paní Drtinová pak třeba ve svém pořadu na DVTV PŘÁTELSKY zpovídala ohledně proruské propagandy (jak jinak) Ivanu Smoleňovou z (další neZiskovky) Prague Security Studies Institut (Think Tank číslo 1 v ČR, jak se chlubí na webu, který mimochodem není ani česky – jakkoliv jim jde o demokracii a dobro ČR), který právě Sorosova OSF sponzoruje (a jíž je Drtinová součástí). Celý rozhovor, hodný amatérů (z obou stran), zde. Není potom divu, že tento rozhovor o protiruské propagandě proběhl v takovém souznění. Neboť u nás existuje jen proruská propaganda a EU-USA pravda (jak jsem psal dříve s odkazem na Orwella; humanitární bombardování vs. smrtící – dle bombardující strany…)

Tomu se říká novinářská nezávislost a objektivita? A to jsem nezjišťoval, co další její hosté. Ač jsme již docela otrlí díky „objektivitě“ ČT, tak toto je podle mě bezprecedentní konflikt zájmů! A nemusí být paní Drtinová apriori neobjektivní – ovšem novinářské ocenění z řad této nadace, post a sním spojené (jistě nemalé) finance, které paní Drtinové určitě nesmrdí, udělají své. A člověk je pak i podvědomě vděčný.

Kdyby vám to stále připadalo jako malichernost, tak na webu Sorosovy OSF se dočtete, že v roce 2015 získala ze státního rozpočtu ČR (tedy z našich daní) 111,5 milionu Kč! Babiš a další papaláši se chlubí každou ušetřenou korunou na úkor vlastních občanů a 111,5 milionu Kč vyhodí do luftu pochybné neZiskovce (co, dle vlastního webu, podporuje „aktivní občany“ a „systémové změny“), která ty peníze v lepším případě neefektivně s masnou provizí přerozdělí, v horším případě využije ke svým politicko-multikulturně-globalistickým zájmům.

Zdůrazňuji, že jde pouze o můj skromný subjektivní názor.

Kroměřížská výzvo, pražská kavárno, budíčkáři, sluníčkáři, týdny neklidní herci! Proč, do kopyta, nesepisujete petice a nedemonstrujete teď? Protože právě odsud sosáte chechtáky na ty své novododobé spartakiády, estrády a barevné revoluce, no ni?

A co paní Drtinová a její objektivita? Neměla by se otřást jako zlatem nechráněná měna?
prijmy neziskovek
(Daniela Drtinová, zdroj:osobnosti.cz )Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

  • Drtinova je rafinovana cvicena opice v cizim zoldu, pracujici pro cizi zajmy. Skace lidem do reci v momente, kdy to je nejpodstatnejsi sdeleni a obraci diskusi svym smerem. Nehleda podstatu veci, nepomaha veci osvetlit. Jenom tam, kde se to hodi jejim chlebodarcum z nadace. Cilem je manipulace verejnosti ve smyslu hegemona.

  • Drtinová byla v televizi tak tendenční a prolhaná, že jí musela i prolhaná televize vyhodit. Naštěstí na internetu si jí pouštět nemusím a už mě vůbec nezajímá. Tato fanatička by neměla lidem raději nic sdělovat.
    Až se změní vedení a způsob práce veřejnoprávních médií a vykopnou všechny reportéry, kteří se chovají podobně, pak budu věřit v objektivitu zpravodajství v televizi. Do té doby budu raději hledat informace na zahraničních stránkách, zejména na těch, které tolik nelžou. Poznáme je snadno, současní redaktoři je označí vždy za proruské.

  • Ještě když byla Drtinová v TV tak se mi nelíbila, protože když vedla rozhovory tak byla přesně jako vycvičená asertivní opice, která nevede rozhovor v duchu slušnosti, ale v duchu své vycvičené nadřazenosti .A teď za pěkné prachy dělá Sorosovi užitečného idiota. Dalo se to od ní čekat..

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*