Dron nad Mosulem odhaluje masivní zničení města (Video)

Dron nad Mosulem odhaluje masivní zničení města (Video)

Rozsah zničení starého města Mosulu a jeho ikonické mešity Grand al-Nuri byl zaznamenán v nových leteckých záběrech zachycených v severním iráckém městě.

Na videu lze vidět rozpadlé budovy a pusté ulice v kdysi hustě osídlených oblastech.

Mešita Grand al-Nuri, která byla zachycena ve črtek iráckými silami, byla srovnána se zemí poté, co bojovníci Islámského státu odpálili výbušniny, zatímco vojáci z irácké elitní protiteroristické služby se dostali do vzdálenosti 50 metrů od místa.Irácký premiér uvedl, že zničení tohoto náboženského místa, ve kterém vůdce Islámského státu Abu Bakr al-Baghdadi vyhlásil zřízení kalifátu v Iráku a Sýrii v roce 2014, signalizuje bezprostřední porážku Islámského státu.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: RT.com)
Loading...

Podobné články

Komentář “Dron nad Mosulem odhaluje masivní zničení města (Video)

  • Takhle vypada vyvoz demokracie podle USA. Nejdrive pozabijet panovniky a znicit jejich zeme, ve vyzbrojenem vakuu vyzbrojit teroristy a pak proti nim bojovat bombami. Vysledek vidite na obrazcich. To utrpeni lidi si neumime ani predstavit. Vsak se o nem mlci a reportaze nevidite nikde v TV, ktera je plna americkych sracek. To je schema praktikovane vsude v agresich USA a NATO. Uz nerikaji NATO, ale koalice vedena USA. To jmena NATO je uz u lidi synonymem pro zlocince. A my tam valcime taky, za nase penize, ale za cizi zajmy USA!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*