Drahoš vystrkuje růžky, doslova. Referendum o EU pro plebs ne, migranti i Mašíni OK. KO?

Drahoš vystrkuje růžky, doslova. Referendum o EU pro plebs ne, migranti i Mašíni OK. KO?

Demokrat Jiří Drahoš opatrně poodhaluje své EUsocialistické názory a vystrkuje noblesní růžky. Doslova. Referendum o EU pro plebs ne, Mašíny chápe, měli právo (vraždit?), migrantů 2600 dle kvót a nezapomenout na Václava Havla.

Noblesní akademik pan Drahoš pomalu ale jistě vystrkuje růžky. A to doslova. Včera v pražské Lucerně (symbolika?) několikrát zaperlil.

Třeba na adresu kontroverzních bratří Mašínů uvedl:„Každý má právo na odpor totalitnímu režimu. Měli právo se postavit totalitnímu režimu.“ Ano, to zcela jistě měli, kdyby se postavili vojákům nebo pohraniční stráží. Ale nevím, co je to za odpor, když zavraždí nevinného člověka (pokladník Rošický) kvůli penězům nebo podříznou (byť příslušníka SNB), aby získali zbraně.

Jak už je od probruselských „elit“ běžné, by demokraticky ‚nevyhlásil referendum o tom, zda má Česko zůstat v Evropské unii, i kdyby to vláda chtěla. „O některých věcech se nemá rozhodovat referendem.“

Co na tom, že o vstupu tito neakademici v referendu rozhodli. Co na tom, že by to schválila vláda. Pozbude tedy minulé referendum platnosti? Vskutku novodobý liberální demokrat EU střihu (ve skutečnosti běžný socialista). Na zvolení do funkce mu je samozřejmě nevzdělaný český plebs dobrý, ale přece ho nenechá rozhodovat o svém osudu, když nemá ten správný EUsocialistický pohled. Kupředu levá, jako dříve, tak i nyní. Ač samozřejmě je třeba dát najevo na oko antikomunistickou notu, takže vládu závislou na hlasech KSČM by samozřejmě nejmenoval – opět proti vůli voličů (sám jsem proti komunismu).Dále se pan Drahoš pasuje na bojovníka a hrdinu své (i minulé) doby. Možná přeháním, ale čekal bych od vzdělaného akademika trochu více skromnosti.

‚Na hypotetickou otázku, jak by se zachoval v únoru 1948, pokud by byl v roli bývalého prezidenta Edvarda Beneše a měl rozhodnout o demisích ministrů demokratických stran. „Jsem člověk, který je bojovník. Troufám si říci, že bych ji nepřijal,“ řekl Drahoš a sklidil potlesk.‘

Divím se, že autor nepřidal „dechberoucí“, „bouřlivý“ nebo „nekonečný“.

Migrace je pojem u pana Drahoše sama o sobě.

‚Na otázku k řešení migrační krize řekl, že není řešením vzít do Evropy všechny, kdo se do ní snaží dostat, ale pomáhat v zemích, odkud migranti do Evropy míří. I když to nebude levné. „Právě proto, aby tady mohli klidně žít naše děti.“ Přijmout přitom v desetimilionové zemi 2 600 prověřených lidí podle kvót, na nichž se shodla Evropská unie, by podle něj nebyl problém.‘

Ještě, že zmínil ty děti, už jsem se lekl, že na ně nedojde! Jistě, prvních 2600 mladých afrických nebo afghánských migrantů není problém, následovat bude dalších 5,10 tisíc a rodiny za nimi (ano, naštěstí k nám zatím nechtějí, ale Evropa se brzy naplní). Nehledě na populistické „prověřených lidí“. Takže kvóty OK. Ač na svém webu píše: „Jasně říkám: žádné kvóty…“ Konzistence názorů jedna radost, jen se pan Drahoš trochu rozpovídá.

A kdyby mu to vláda svolila (svůj názor raději schová za její) tak by se sešel prakticky s kýmkoliv, třeba s Mefistem.

‚S dalajlámou by se jako prezident setkal, kdyby s tím souhlasila vláda. Stejně tak by se zachoval v případě pozvání na výroční setkání Sudetoněmeckého krajanského sdružení.‘

Drahoš také řekl, že putinovské Rusko nepovažuje za demokratický stát. Může být, ale zajímal by mě názor vzdělaného pána na Saudskou Arábii nebo Katar.

A jak už je dobrým zvykem, nezapomněl na Václava Havla: „Považuji ho za nejlepšího prezidenta ČR, kterého naše vlast doposud měla. Vážil jsem si ho a respektoval.“

Že by rád více Sorose v ČR nebo že populisticky po 79 dnech vymyslel vtip na Ovčáčka, jsem psal dříve.

Zdroj: iDnes, 29.6.2017
Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Drahoš vystrkuje růžky, doslova. Referendum o EU pro plebs ne, migranti i Mašíni OK. KO?

 • Drahos je hlupak, lokaj EU a USA, vubec nechapajici k cemu musime smerovat diky lokajskemu postaveni CR, EU k USA. Je to NWO, ktery vy pane Drahosi podporujete, neboli zotroceni lidi pod vladou USA. Novy svetovy poradek, kde maji jenom USA urcovat co je pravda a co ne. Na zaklade toho jak lzou a zamlcuji sve zlociny se mate na co tesit, pane Drahosi!!! 7 valek NATO a USA za 14 let s miliony mrtvych a znicenymi zememi, ktere se USA nechtely podrobit!! To vy nevite? Tohle podporujete? Mate vy ale sebevedomi!!!!
  Neustale provokace Ruska, ktere se nechce podrobit a dat zadarmo sve nerostne bohatstvi. Manevry NATO 500 m od jeho hranic na Baltu vy nevidite, asi souhlasite. Patrite do stejneho pytle jako kavarnicka prazska luza.

 • Drahoš je mi nesympatický. Jeho zjev je sice uhlazený, ale svým vyjádřením se hodí k řediteli neziskovky pro migraci panu Rozumkovi. Jsou to stejné zabedněné typy hrající si na lidumily, ale opak je pravdou. Horáček a Drahoš to jsou teda terna, to už je teda silná káva. Doufám, že lidé půjdou k volbám a zváží jejich proslovy, které jsou proti naší republice, neboť holdují migraci. Asi do té doby dokud jim to bude sypat .Asi jsou slepí a nevidí co se děje v okolních státech a zároveň nezdůrazňují, že naše republika nikoho nekolonizovala, tak proč máme ten cizí škraloup mít na svých bedrech. Tyhle migrační horlivce nám byl čert dlužen.

 • Drahose nevolim. Chce co vetsina lidi v Cesku nechce. A to staci.

  A co se tyka zavedeni referenda, je proti, Pithart je proti prime volbe prezidenta. Takove lidi nevolit, co opovrhuji volici a o jejich inteligenci. Nejde o inteligenci, jde o to mit takovy stat, kteri lide chteji a ne Drahosove a Pithartove!

  Referendum existuje ve Svycarsku uz desetileti a velice se osvedcilo. Umoznuje zvratit rozhodnuti politiku podle vule obcanu!!! A to se tam uz nekolikrat stalo. Ve Svycarsku je to nastroj prime demokracie – rozhodujici je suveren, tj. obcane a ne politici!!!! U nas se chybna rozhodnuti proti vuli obcanu nedaji zvratit, jedine ve volbach zmenou politickych stran jednou za ctyri roky. A to je velice dlouha doba. Prevzit mechanismus Referenda a Obcanske iniciativy beze zmeny by posililo demokracii.

  Proto Drahose a vsechny ostatni do kytek. Muslimy tady nechceme pane Drahosi, to jste jeste nepochopil, vidte. A vest Akademii, ktera nic nevyrabi a ma velice chabe vysledky co se tyka badani neni zadne predurceni a vhodnost pro urad prezidenta.
  Prestante nas otravovat svymi hloupostmi.

  Jedine Zeman reprezentuje vuli obcanu a rika jim pravdu a jak se veci maji. Proto ho smejdi nenavidi a neustale ho dehonestuji.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*