Dr. Roberts : Washington je zodpovědný za havárii malajsijského letadla

Dr. Roberts : Washington je zodpovědný za havárii malajsijského letadla

Bývalý úředník Bílému domu tvrdí, že pád malajsijského letu MH17 na východní Ukrajině byl spiknutím, které se zrodilo ve Washingtonu a bylo realizováno za pomoci kyjevské vlády, aby z incidentu mohlo být posléze obviněno Rusko.

Dr. Paul Craig Roberts, který byl rovněž asistentem ministra financí v Reganově administrativě a redaktor v deníku Wall Street Journal, učinil tyto poznámky v sobotním rozhovoru pro deník Press TV.

17. července 2014 havarovalo osobní letadlo Boeing 777 v ukrajinské konfliktní oblasti, kde zahynulo všech 298 lidí na palubě. Podle americké rozvědky a vojenských činitelů byl letoun zasažen ruskou raketou odpálenou z východní Ukrajiny.

Paul Craig Roberts Foto: AFP
Paul Craig Roberts Foto: AFP

Předběžná zpráva vydaná loni v Nizozemsku uvedla, že letadlo nemělo žádné technické problémy ve chvíli předtím, než explodovalo v nebi, poté, co bylo zasaženo několika objekty. Holandští vyšetřovatelé ale stále ještě nezveřejnili detailní výsledky jejich vyšetřování.

Tento týden, Rusko využilo svého práva veta v OSN, kde zablokovalo návrh na založení mezinárodního tribunálu kvůli katastrofě letu MH17, proto, že Rusko nepodporuje propagandu USA, tvrdící, že je za havárii zodpovědné Rusko, a proto, že Washington tlačí na tribunál OSN, aby USA dostaly požadované výsledky.

„Věřím, že Washington je za to zodpovědný. Nevím, zda to bylo formální vládní rozhodnutí, nebo jen rozhodnutí její části, ale zajisté to posloužilo k vyvinutí tlaku na Rusko,“ uvedl D. Roberts.

„Posloužilo to Washingtonu přesvědčit Evropany souhlasit se sankcemi. A to se ukázalo být velmi účinnou propagandou proti Rusku,“ dodal.

„Všiml jsem si, že ani Washington ani kyjevská vláda nezveřejnili informace, které měli. Kyjev odmítá uvolnit komunikaci mezi ukrajinským řízením letového provozu s dopravním letadlem, a nevíme zda bylo letadlo odkloněno nebo vtaženo k bojové zóně,“ uvedl.

„A Washington, který měl satelit nad letadlem, když bylo zničeno, odmítá vydat své informace. Rusko dalo k dispozici všechny své informace,“ poznamenal.

Dr. Roberts pokračoval, tvrdíc, že „teď vidíme fakta, že zprávu z vyšetřování vedeného Nizozemci zřejmě nelze uvolnit. Zdá se, že Washington toto zveřejnění zablokoval.“

„A místo zveřejnění zprávy, dostáváme informace z médií plánované Washingtonem o tom, co zpráva údajně tvrdí-jako vždy-, že Rusko je za havárii odpovědné,“ podotkl.

Analytik také uvedl, že nizozemští vyšetřovatelé popírají zprávy o tom, že by za havárii bylo zodpovědné Rusko, ale jejich popření nedostává takovou pozornost jako obvinění Moskvy.

„Takže to vypadá jasně, že je tento mechanismus používán proti Rusku. A že to slouží pouze Washingtonu a jeho loutkovému režimu v Kyjevě. Takže jsem si jist, že Washington a Kyjev nesou jednoznačně za pád letadla odpovědnost,“ uzavřel Dr. Roberts.

 

 
PressTV/ svobodnenoviny.eu 
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*