Dopravní společnost opouští po mnoha násilných událostech bruselské předměstí

Dopravní společnost opouští po mnoha násilných událostech bruselské předměstí

Řidiči autobusů společnosti FlixBus volali každý týden na poplach při několika vážných událostech v severní části Bruselu. Docházelo zde k incidentům, jako jsou loupeže a vyhrožování nožem, píšou belgické noviny HLN.  

„Několikrát týdně jsem prožíval hrozivé situace,“ tvrdí jeden z řidičů autobusu. Nejčastěji se na autobusových zastávkách shromažďovaly gangy, které čekaly na příjezd autobusů s plánem ukrást zavazadla a okrást cestující.Podle řidiče incidenty zahrnovaly zastrašování, násilí, útoky nožem, krádeže a rvačky.

„Sotva dostaneme odpověď, pokud použijeme tísňovou linku v autobuse. Jsme z toho znechuceni a požadujeme bezpečnost,“ tvrdí řidič autobusu.

Zatímco společnost FlixBus tvrdí, že již přijala řadu opatření pro zvýšení bezpečnosti, řidiči autobusů se rozhodli vyhnout se zastavovat na stanici i Brussel-Noord, když je to poslední zastávka.

Společnost se nyní rozhodla najít jinou zastávku v belgickém hlavním městě, „protože musí být v bezpečí,“ tvrdí mluvčí společnosti.

Policie v této oblasti připouští problém: „Brusel-Noord není nejnebezpečnější oblastí, je to v blízkosti „Maximiliaanpark“, kde se shromažďuje mnoho migrantů. V noci se shromažďují kolem stanice,“ uvedl důstojník Audrey Dereymaeker.

Dereymaeker tvrdí, že policie se snaží oblast hlídat, když autobusy dorazí nebo odjíždějí. Důstojník radí dopravním společnostem, aby v oblasti použily personál k zajištění bezpečnosti.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Bbj.hu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Dopravní společnost opouští po mnoha násilných událostech bruselské předměstí

  • · Edit

    Jak je to možné, prosím vás? Přeci takový sofistikovaný, proceloevropský, prosperující a vzdělaný národ nemůže mít takové lokální vnitřní občanské konflikty ne?? …čím by to tak mohlo být…? 🙂

  • A tuto situaci, která je v Bruselu nám chtějí za každou cenu dobrodinci z EU za pomoci OSN připravit tím, že nám povinně vnutí uprchlíky a přesto nepojede vlak. Braňme se dokud je ještě čas a zachovejme se v této otázce jako pan Orbán.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*