Dopady lockdownu: 70 tisíc italských obchodů se už asi nikdy neotevře

Dopady lockdownu: 70 tisíc italských obchodů se už asi nikdy neotevře

Italská podnikatelská asociace Confesercenti varovala, že až 70 000 obchodů po celém okrese čeká uzavření kvůli lockdownům, jež kvůli koronaviru zavedla vláda.

Navzdory plánovanému uvolnění omezení na 26. dubna, vyhlásilo sdružení poplach kvůli možnému uzavření desítek tisíc obchodů v letošním roce kvůli kolapsu spotřeby a sankcím pro nákupní centra.

Luciano Sbraga, ředitel Italské federace veřejných institucí (FIPE) v Římě, řekl, že jeho organizace žádá vlády, aby umožnily restauracím využívat parkovací místa pro další stoly a židle, a prohlásil, že „v této chvíli je to jediný způsob, jak zachránit firmy“, píše deník Il Giornale.Confcommercio, italská konfederace pro podniky, profesní činnost a samostatnou výdělečnou činnost, poznamenala, že „přes 116 000 veřejných zařízení“ by stále zůstalo uzavřeno, protože nemají venkovní jídelny, což představuje 46,6 procenta barů a restaurací v zemi.

Marco Barbieri, generální tajemník Confcommercia v Miláně, potvrdil podobná čísla ve svém městě, když prohlásil, že „téměř každá druhá provozovna nemá možnost vykonávat činnost venku“.

Zatímco desítkám tisíc podniků hrozí v celé Itálii zánik, internetoví prodejci zaznamenali podle údajů zveřejněných databázovou společností Statista v roce 2020 masivní nárůst.

Italská pobočka internetového maloobchodního gigantu Amazon, Amazon.it, v roce 2019 údajně zaznamenala příjmy ve výši 2,98 miliardy dolarů, které se v roce 2020 zvýšily na 4,24 miliardy dolarů, což je růst o 42,3 procenta, a podle projekcí by se letos měly ještě zvýšit.

Italská internetová stránka Esselunga A Casa, která primárně prodává potraviny, zaznamenala podle statistiky ecommerceDB v roce 2020 nárůst příjmů o 96 procent.

Čerstvá varování podnikatelských svazů přicházejí jen několik měsíců poté, co restauratéři v Miláně varovali, že 60 procent městských restaurací by mohlo být kvůli lockdownovým opatřením uzavřeno.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*