Donald Trump: USA by neměly vinit Rusko z havárie letu MH17

Donald Trump: USA by neměly vinit Rusko z havárie letu MH17

Přední republikánský kandidát na amerického prezidenta Donalt Trump prohlásil, že Spojené státy by neměly vinit Rusko nebo proti-kyjevské bojovníky z loňského sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou.

Trump učinil tyto poznámky ve středečním rozhovoru s MSNBC, když komentoval nové zprávy od nizozemských vyšetřovatelů, kteří tvrdí, že let MH17 malajsijských aerolinií byl sestřelen raketou ruské výroby.

Trump byl tázán, co by dělal s odpovědností Ruska za tento smrtící incident, kdyby se stal prezidentem.

Donald Trump Foto: donaldjtrump.com
Donald Trump Foto: donaldjtrump.com

„Říkají, že to oni nebyli,“ odpověděl. „Možná to byla jejich zbraň, ale oni ji nepoužili, oni ji nevystřelili, oni dokonce řekli, že raketu odpálila druhá strana, aby na ně svedli vinu. Abych byl upřímný, pravděpodobně se to s jistotou nikdy nedozvíme.“

Trump dále uvedl, že Spojené státy by se měly soustředit na své vlastní problémy a neměly by se „zapojovat“ do konfliktů v zahraničí.

„Myslím si, že je to hrozné,“ řekl Trump o havárii letadla. „Ale oni tvrdí, že to neudělali. Druhá strana tvrdí, že ano. A budeme pravděpodobně argumentovat asi 50 let a nikdo se nikdy nedozví pravdu.“

„Je to dlouhá cesta. My se musíme vrátit k tomu, aby byla Amerika znovu skvělá,“ uvedl Trump. „Je to strašné, ale my se pravděpodobně pravdu s jistotou nikdy nedozvíme.“

Dne 17. července 2014, osobní letadlo Boeing 777 havarovalo v konfliktní zóně na Ukrajině, kde zahynulo všech 298 lidí na palubě. Letadlo letělo z holandského hlavního města Amsterodamu do Kuala Lumpur.

Podle americké rozvědky a vojenských činitelů bylo letadlo zasaženo ruskou raketou odpálenou z východní Ukrajiny.

Ruské státní sdělovací prostředky zveřejnily satelitní snímky, které údajně ukazují stíhací letadlo MIG-29, které střílí na let MH17.

 

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*