Donald Trump rozprášil politiku globalistů zůstat na Středním východě

Donald Trump rozprášil politiku globalistů zůstat na Středním východě

Prezident obhajuje stažení vojsk, zatímco mainstreamová média a neokonzervativci volají po válce   

Americký prezident Donald Trump obhajuje své rozhodnutí stáhnout své vojáky ze Sýrie a zahájit stahování sil z Afghánistánu poté, co mainstreamová média a neokonzervativci jej kritizují, že je toto rozhodnutí předčasné.Během schůze kabinetu v Bílém domě Trump obhajoval své rozhodnutí odejít ze Sýrie a začít stahovat vojáky z Afghánistánu.

„Nechceme Sýrii. Mluvíme o písku a smrti. To je to, o čem hovoříme. Nemluvíme o nesmírném bohatství. Mluvíme o písku a smrti,“ řekl Trump novinářům.

 

Trump poté připomněl médiím, že regionální sousedé jako Turecko, Saúdská Arábie, Rusko a Indie mají větší motivaci k porážce ISIS než USA, protože představuje přímou hrozbu pro jejich národní zájmy.

„Rusko není šťastné, víte, proč není šťastné? Protože se jim líbí, když zabíjíme ISIS, protože je zabíjíme pro ně. A zabíjíme je pro Asada. A zabíjíme ISIS také pro Írán,“ uvedl Trump.

„Měli jsme se stáhnout ze Sýrie již před mnoha lety. Pokud si vzpomínáte, šli jsme do Sýrie za nějakým účelem, a to bylo před pěti lety a my jsme nikdy neodešli. Nechci být v Sýrii. Chci obnovit naší zemi.“

Jeho prohlášení přišlo poté, co bývalý generál James Mattis minulý měsíc rezignoval na funkci ministra obrany kvůli Trumpova rozhodnutí ukončit válku na Středním východě.

Krátce nato Trump popíchnul Matisse i ostatní vojenské vůdce, kteří odsoudili jeho rozhodnutí stáhnout vojáky ze Sýrie s tím, že oni byli těmi mozky, které především způsobily vzestup ISIS.

„Generále Anthony Tato. Myslím, že prezident činí přesný správný krok v Sýrii. Všichni géniové, kteří protestují proti stažení vojsk ze Sýrie, jsou stejní géniové, kteří uvařili knihy o ISIS rozvědce a pomohli ke vzniku ISIS“ napsal na Twiteru.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Donald Trump rozprášil politiku globalistů zůstat na Středním východě

  • IS měl ambice získat kontrolu nad těžbou ropy. Měl peníze a nakupoval zbraně od USA. Nyní je IS v Sýrii díky Rusku poražen a nemá vliv na obchod s ropou ani peníze na nákup zbraní. Co by tam tedy USA nadále dělaly?
    Po stažení USA skončí podpora IS a zbytky budou rozprášeny.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*