Donald Trump: „Myslím, že vím, kdo stál za útoky z 11. září“

Donald Trump: „Myslím, že vím, kdo stál za útoky z 11. září“

Americký prezident Donald Trump tvrdí, že ví, kdo stál za teroristickými útoky z 11. září 2001, které měly na svědomí tisíce Američanů.

V exkluzivním rozhovoru pro ABC News s Georgem Stephanopoulosem, Trump kategoricky prohlásil, že Irák nezničil Světové obchodní centrum“.„Nebyl to Irák,“ řekl Trump. „Byli to jiní lidé. A myslím, že vím, kteří jiní lidé to byli. A vy možná také“.

Útoky z 11. září 2001 byly série útoků v USA, které zabily téměř 3000 lidí a způsobily škody na majetku a infrastruktuře ve výši 10 miliard dolarů.

Američtí představitelé tvrdí, že útoky provedlo 19 teroristů Al-Kájdy, ale mnozí odborníci vznesli pochybnosti ohledně oficiálního závěru.

Oni věří, že nesčetné elementy uvnitř americké vlády, jako třeba bývalý viceprezident Dick Cheney, zorganizovaly nebo přinejmenším podporovaly útoky z 11. září, aby urychlily americkou válečnou mašinérii a aby pokročily v sionistické agendě.

Po útoku z 11. září, Spojené státy, podporované některými spojenci včetně Británie, napadly Afghánistán, kde byl chráněn šéf Al-Kájdy Usáma bin Ládin, podle administrativy George W. Bushe. Poté bylo 11. září použito jako součást ospravedlnění pro invazi a okupaci Iráku v roce 2003, která vyústila v úmrtí stovek tisíc Iráčanů.

V rozhovoru pro ABC News Trump kritizoval vojenskou intervenci Washingtonu na Blízkém východě, která byla podle něj „nejhorším rozhodnutím v historii naší země“.

Trump popsal region Blízkého východu jako pohyblivý písek.

„Bylo to hrozné rozhodnutí jít na Blízký východ. Hrozné. Nyní to stálo až téměř 8 biliónů dolarů. A když chceme vybudovat vozovku, dálnici, školu nebo tak něco, všichni vždy bojují o peníze. To je směšné. To bylo špatné rozhodnutí, “dodal.

„A mimochodem, Irák nezničil Světové obchodní centrum. Nebyl to Irák. Byli to jiní lidé. A myslím, že vím, kdo byli ti jiní lidé. A vy možná také. Ale bylo to strašné rozhodnutí, “ pokračoval.

Od jeho prezidentské kampaně v roce 2016, Trump někdy opatrně naznačuje to, co nezávislí analytici nazývají „zakázaná pravda o 11. září“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*