Donald Trump: Get Off of My Cloud…

Donald Trump: Get Off of My Cloud…

Je to neuvěřitelné, ale písničce skupiny The Rolling Stones Get Off of My Cloud z alba December’s Children (And Everybody’s) je letos padesát let. A zatímco John Lennon již 35 let práchniví, tak „Stouni“ jsou zde stále.

A také to nejsou „Valící se kameny“, protože Rolling Stone je v angličtině tulák. Říkat „Valící se kameny“ je stejně nesmyslné, jako tuneláři říkat vrtač děr. Das sind die Feinheiten der englischen Sprache.

Ale tento článek vůbec nemá být ani o jazycích, ani o Rolling Stones a ani ne o Beatles, i když toto vše jsou velmi nosná témata a Mick Jagger spolu s Keithem Richardsem vykazují daleko větší výdrž než pánové Zeman se Schwarzenbergem.

Donald Trump Foto: donaldjtrump.com
Donald Trump Foto: donaldjtrump.com

Bylo to někdy počátkem osmdesátých let minulého století, když se v rakouském Schladmingu konalo mistrovství světa ve sjezdovém lyžování a náš kolega Franta byl lyžařským bafuňářem. Proto se na tom mistrovství „vometal“ a nás pak oslňoval historkami.

A takovou nejvýživnější byla historka o pěkné blondýně, bývalé československé reprezentantce ve sjezdovém lyžování, která se vdala za „nějakého miliardáře“ do USA. A prý říkala: „Kluci, já bych vám klidně dala, ale ten můj starej mě nechává hlídat“.

Nevím, co je na té historce pravdy, on Franta, který je už na dvacet let na pravdě boží, měl těch historek mnoho. Měl o patnáct let mladší manželku, které se říkalo „Čamča“ a zahrála si jednu z hlavních rolí v prvním Formanově filmu.

A ta Čamča se kamarádila s manželkou scénáristy Dietla, která vyprávěla, jaký  hrozný erotoman ten chlap je. Skoro jako JFK, ale Dietla u toho nemusel sledovat Secret Service a také riziko nakažení přenosnou pohlavní chorobou je v manželství podstatně menší než s nějakými americkými fuchtlemi.

No, on ten Trump také nebyl žádné neviňátko. Nechce se mi to googlovat, ale myslím, že Ivaně nějak moc zahýbal a tak ho skřípla a platil. Ale dceru mají hezkou, to ano.

A dnes? Donald Trump je „nejpopulárnějším“ kandidátem na amerického prezidenta. Nejpopulárnější ale neznamená, že nejoblíbenější. Naopak, jeho oblíbenost u amerického etablishmentu je někde na bodu mrazu, protože Donald říká to, co si myslí nebo to, co si myslí, že nejvíce zabere.

Já už jsem dnes ráno vyčistil všem hostům boty, že se až okoun říční diví a také jsem vynesl nočníky a mísy, pokud tedy na nějakém pokoji byly. A tak mi zbylo pár chvilek do střídání stráží, podělit se se ctěným publikem o své včerejší dojmy.

Syt programy České televize jsem včera navečer přepnul na kanál CNN a nestačil jsem se divit. Donald Trump jednoznačně říká: Všem muslimům zakázat vstup do země a šmytec. A ti tlevizáci stále kroutili hlavou, jak je to možné.

A chodili a ptali se lidí: Prosím vás, vy s tím souhlasíte? Vždyť je to fašismus. Tak, on fašismus sice byl o něčem jiném než je náboženská nesnášenlivost obecně a k muslimům zvláště, ale prostě, už nás ti muslimové všechny serou.

Kam se člověk podívá, kde je nějaký mord, nějaký útok, nějaké zvěrstvo, tak se klidně může vsadit, že v tom mají muslimové prsty.

Ta pravděpodobnost je tak vysoká, že se pomalu blíží jistotě. Spočtěte si, kolik mrtvých bylo za poslední čtvrtstoletí z nejrůznějších atentátů a pak vypočtěte procento těch non-muslims pachatelů. A pak mi prosím sdělte to číslo. Vsadím se, že bude pod 10%.

Prostě a jednoduše, Donald Trump je takový americký Martin Konvička, ale asi tak na třetí mocninu. Jak, co se majetku, tak co se významu a světové známosti týče. Ale Donald Trump ví, stejně jako Martin Konvička, co chtějí jeho voliči slyšet.

Lidé prostě chtějí nějaký stupeň ochrany. Ne, aby byli každou chvíli vystaveni nebezpečí nějakého útoku a to vždy  z té jedné jediné strany. Pokud se nějací hosté ze sousední vesnice v hospodě vždy poperou nebo alespoň poblijí stoly, tak jim hospodský prostě zarazí vstup.

Nežádoucí a nebezpečné hosty prostě nemá nikdo rád.

 

 

Jiří Hermánek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*