Donald Trump, 1. US president s českými kořeny…

Donald Trump, 1. US president s českými kořeny…

Nebo, lépe řečeno, s kořeny moravskými, protože Ivana Zelníčková, provdaná Trump, mu porodila tři děti, z nichž nejstarší syn Eric tak exceloval při „inaguraci“ svého otce jako prezidentského kandidáta za Repubilkánskou stranu.

V roce 1982 se jeden náš kolega a kamarád, jinak lyžařský funkcionář, který už je krátce, něco přes dvacet let, po smrti vrátil z rakouského Schladmingu a vyprávěl o krásné blondýně, bývalé československé lyžařce, provdané za jakéhosi amerického magnáta.

A naši, správně eroticky naladění hoši sportovci na ni vyjížděli s různými erotickými návrhy, ale ona stále říkala, Hoši, já bych docela ráda, ale ten můj žárlivec mě nechává furt hlídat a já nechci mít žádný průser. No a průser stejně nastal, Ale Ivana na něm zcela určitě vůbec neprodělala.

A dnes zde stojí stojí Donald Trump jako favorit prezidentských voleb. Vím, že řeknete, že čísla mluví pro chladnou „sadistickou, blonďatou a našminkovanou dozorkyni z ústavu pro mentálně choré“, jak to kdysi velmi netaktně řekl Boris Johnson.

A dokonce se za to předevčírem, již jako ministr zahraničí, při tiskové konferenci s Johnem Kerrym, odmítl omluvit a i to může být bráno jako signál. Hillary Clinton je obecně nepopulární a její „náskok“ před Donaldem Trumpem může být je „komunistický syndrom“.

To znamená, že mnoho respondentů se stydělo říct, že budou volit Trumpa, stejně jak u nás komunisté pravidelně získávají více hlasů než kolik jich vycházelo z průzkumů preferencí voličů. Pro Hillary není její předchozí činnost ministryně zahraničí vůbec ku prospěchu.

Pokud něco udělala dobře, tak to je samozřejmost, ale pokud udělala něco špatně, tak za to jí její političtí protivníci, zastánci Donalda Trumpa, pěkně vymáchají čenich v politických výkalech:

  1. Lhala Nebyl jsem tak hbitý, abych postřehl v čem a jak lhala, ale politik, který toto na CNN přednášel, zněl velmi sebejistě. A ať už to je nebo není pravda, tak stejně to pro ní znamená ztrátu politických bodů.
  2. Aféra s emaily je patrně toho druhu a charakteru, že kdyby se jí dopustil řadový pracovník Ministerstva zahraničí USA, tak je možná souzen pro velezradu.
  3. Aféra s US Enbassy v Benghází. Těžko soudit, jak velká je její vina, ale zahynuli čtyři Američané, když ona tam včas nevyslala posily.
    To si lidé myslí, alespoň někteří a to jí budou neustále otloukat o hlavu.

 

Ano, Donald Trump je exot, to zcela nepochybně. Ale je to 100% americký exot. Možná se trochu stylizuje do Ronalda Reagana, nevím. A nějaké jeho předvolební hlášky? Ty uvede na pravou míru a má šanci přetáhnout k sobě nerozhodnuté voliče.

Lepší typický prostořeký Američan, než zastánkyně politické korektnosti, která se Američanům snaží nasadit ještě pevnější politicko-korektní obojek. A protože americký prezident řeší vždy problémy celého světa, tak ještě jeden postřeh.

Opět jsem ráno poslouchal v autě Radiožurnál. A tam jakýsi zpravodaj z blízkého východu hlásil, že turecký prezident Erdogan prohlásil něco o cizích vlivech, které způsobily ten puč. Ano, to se přesně podobá tzv „Majdanovskému puči“ na Ukrajině, který také měl významnou podporu ze zahraničí.

Třeba bývalého českého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga a dalších. Ale zatímco puč v Kyjevě jakž takž uspěl, i když výsledky toho konání jsou velmi tristní, tak na vliv cizích mocností se vymlouvají oba prezidenti.

Jak Porošenko, tak Erdogan a základním úkolem nového prezidenta USA Donalda Trumpa bude přestat bojovat s větrnými mlýny a proto napravit vztahy s Ruskem a soustředit se na skutečná nebezpečí a nikoli na „papírové tygry“, jak kdysi říkával velký Mao.

P.S. A ještě, v 9:55, dodám, co jsem zapomněl napsat. Zatímco před 8 lety doprovázelo Baracka Obamu naprosté šílenství jeho podporovatelů a fanoušků, tak u Hillary tento jev prakticky neexistuje. Jedná se jen o chladnou podporu kandidátce vlastní strany – když už se tedy tato kandidátka „přihodila“.

(Donald Trump Foto: donaldjtrump.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*