Domobrana v Donbasu obvinila Kyjev z nasazení polských ostřelovačů u Doněcku

Domobrana v Donbasu obvinila Kyjev z nasazení polských ostřelovačů u Doněcku

Průzkumné jednotky samozvané Doněcké lidové republiky (DPR) odhalily polské ostřelovače-žoldáky tři kilometry od kontaktní linie na jihovýchodní straně ukrajinského konfliktu v blízkosti města Doněck, uvedl mluvčí ministerstva obrany DPR Eduard Basurin, informovala tisková agentura TASS.

„Nasazení skupiny polských ostřelovačů-žoldáků, kteří čítají osm lidí, bylo zaznamenáno v oblasti města Krasnogorovka (tři kilometry od kontaktní linie),“ citovala Basurina Doněcká tisková agentura.

Na začátku dubna 2016, zpravodajské služby DPR informovaly o nasazení ostřelovačů a hlídek z Polska a Srbska na kontaktní linii. Kyjev konkrétně vyslal do oblasti Maryinka 21 polských ostřelovačů a nasadil srbské hlídky u města Avdeyevka.

Ministerstvo obrany DPR již dříve opakovaně informovalo o příchodu zahraničních žoldáků v oblasti Donbasu, včetně občanů EU, NATO a ze zemí Středních východu. Zejména kompliců islámského státu, Poláků, Gruzínců, Američanů, Turků a zástupců pobaltských států a dalších zemí bojujících v oblasti na straně Ukrajiny.

Eduard Basurin také uvedl, že ukrajinské armádní jednotky také prováděly vojenská cvičení ve městě Volnovacha v Donbasu, které jsou zakázány na základě Minských dohod.

„Ukrajinská sedmdesátádruhá pěchotní brigáda údajně uskutečnila taktické cvičení s použitím těžkých zbraní, včetně dělostřeleckých systémů, tanků, minometů, u obce Starognatovka nedaleko Volnovacha, citovala Basurina Doněcká tisková agentura.

Basurin zdůraznil, že tato lokalita je součástí demilitarizované zóny, kde jsou na základě Minských dohod zakázány veškeré cvičení s použitím těžkých zbraní.

Ukrajinské síly zablokovaly mobilní komunikace na Kyjevem kontrolovaných územích v Donbasu, aby zabránily místním obyvatelům informovat se o pohybu vojenské techniky na kontaktní linii, pokračoval Eduard Basurin.

„Naše zdroje uvádí, že ukrajinská strana omezuje používání mobilních komunikací pro obyvatele na Kyjevem kontrolovaném území, aby se zabránilo podávání zpráv o pozicích a pohybech zakázané ukrajinské výzbroje a vojenské techniky,“ citovala Basurina Doněcká tisková agentura.

Podle ministerstva obrany DPR, ukrajinské síly provádí takovou činnost v okrese Volnovakhsky v osadách Novotroitskoye, Bogdanovka a Rybinskoye. „Naše rozvědka registrovala pohyb dělostřeleckých systémů, raketových systémů, tanků a minometů na kontaktní linii právě v těchto regionech,“ poznamenal Basurin.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Leszek Zych Polityka)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*