Dočkáme se někdy omluvy od ČT a jejich sponzorů?

Dočkáme se někdy omluvy od ČT a jejich sponzorů?

Nebo jsme opravdu jen platící zoufalci, který mají v této zemi jediné právo. A to právo platit.

Poslední akt velké diskuze, způsobilo vystřižení jména Zdenka Bakaly z projevu prezidenta Zemana. Mně tedy naprosto dostačuje zdůvodnění ČT, že v rámci vysílacího času, musí záznamy zkracovat. Tak vystřižením jednoho jména, získali drahocennou vteřinu, kterou pak mohli věnovat důležitějšímu zpravodajství.

Dalším o dost vážnějším aktem diskuzí, bylo vysílání z 18. září tohoto roku, kde bylo uvedeno, že 17. 9. 1939 Rusko napadlo Polsko a tím začala 2. světová válka. Na žádost pana Schmieda, aby ČT celou věc vysvětlila, veřejně uvedla na pravou míru a omluvila se, mu byla 19. listopadu zaslána tato odpověď

Vážený pane Schmiede,

Rada ČT se podrobně zabývala Vaší stížností na vysílání Studia 6 ze dne 18. září 2014. Dle zjištění Rady ČT ve zpravodajství skutečně Vámi uvedené výroky zazněly. Rada České televize si vyžádala vyjádření kompetentních pracovníků. z něhož uvádíme:

„S politováním musíme uvést, že šlo o chybný text redaktora-juniora, který se neměl dostat do vysílání. Chybu jsme okamžitě opravili, redaktor i službukonající editor byli citelně finančně potrestáni.“

Moderátorský tým zpravodajství je tvořen jak velice zkušenými redaktory, tak elévy a moderátory začínajícími. Aniž bychom chtěli omlouvat chyby a nepřesnosti, které jste v tomto případě zaznamenal, pochybení, ke kterému došlo, nás velmi mrzí.

Rádi bychom Vás ujistili, že poskytování kvalitních služeb na profesionální úrovni je prioritou České televize, jejíž vedení, dle našich informací, již zefektivňuje nastavené kontrolní mechanismy tak, aby se tyto situace neopakovaly.

Jménem Rady České televize, s pěkným pozdravem

PhDr. Jiří Závozda
místopředseda Rady České televize

19. listopadu 2014

Tím zřejmě ČT celou věc považuje za vyřízenou a nikde se nepodařilo najít požadované vysvětlení, nebo omluvu pro veřejnost. Takže je pro mě opět dostačující vyrozumění, že s ČT je vše v pořádku a je to jen chyby nějakého juniora, který se omylem vloudil do vysílání.


Třetím a pro mě nejvážnějším aktem rozporu s ČT, je jednostranné a propagandistické obviňování Ruska, Putina a lidí, bojujících za východ Ukrajiny. To proto, že pár hodin po pádu Boeingu – letu MH/17 se na nás hrnulo zpravodajství o pravděpodobném sestřelení letadla separatisty, protiraketovým systémem BUK za podpory Ruska. Pak už nám bylo předkládáno, že je za vším pravděpodobně hlavně Putin. Přebírali řečnické obvinění západu směrem k Rusku, ale důkazy nepotřebovali, jako je nepotřeboval západ. Nakonec na co důkaz, když to řekl západ. Nyní se objevil satelitní snímek z družice, který dokazuje to, co se tvrdilo na druhé straně a co ČT neměla důvod odvysílat, ani komentovat. Maximálně pohanět. Na snímku je viditelné, že bylo na letadlo vystřeleno z letadla, které letělo za ním a to pravděpodobně  MiG-29 nebo Su-27. Snímek má pocházet z americké, nebo britské špionážní družice a nikdo zatím neprokázal, že by se jednalo o falzifikát. Mezitím se západ, který vlastní veškeré důkazy, včetně černých skříněk, dopracoval k jedinému – že v letadle došlo k výbuchu. Pokud tedy od počátku tvrdili, že mají důkazy, tak kde jsou?

satelit-boeing

Já se jen ptám, kdy se omluví a vyjádří ČT ke svému jednostrannému vysílání a obviňování? Kdy pozvou pana Zaorálka, Štětinu, Kocába a spol., aby se mohli také veřejně omluvit za výroky ohledně obvinění Ruska, Putina a Donbasu? Nebo nastane další kapitola obviňování a všichni ti soudci bez důkazů přijdou s variantou, že je jasné, že to střílelo ruské letadlo, které tam samozřejmě vyslal světový nepřítel Putin? A co na to soudruh Obama? Vyjádří se k tomu opravdu fakticky, nebo se jen dál bude věnovat svým koníčkům, jako je rozvracení státních struktur, obhajoba fašismu v OSN a budování válečných zón? Je tedy všem jasné, že pokud se prokáže vina za smrt 300 cestujících Kyjevu, za podpory USA a EU, že naše peníze, které jim naše vláda a EU posílá, jsou opravdu jen podpora k vraždění? Omluvy a vysvětlení se pravděpodobně nedočkáme od nikoho, natož od ČT. Jí jsme povinni pouze platit, ale bez všech nároků na náznak objektivity. A pokud máte připomínky, nebo se Vám něco nelíbí, tak napište Láďovi Hruškovi a on Vás za to naučí, jak z bláta udělat šlehačku.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://tomasgroh.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články