Doc. Konvička: Každá akce vyvolává reakci

Doc. Konvička: Každá akce vyvolává reakci

A myslím, tím více, čím je národ neukázněnější. Čím víc se myšlenky jeho příslušníků rozcházejí od požadovaného standardu, tak tím víc, samozřejmě, stoupají negativní reakce na každou akci, na každý druh propagandy.

Němci jsou stádní tvorové. Jen tak se nacistům podařilo Němce zblbnout a nahnat je do takových akcí jako byla WW2 či holocaust. A dnes? Němci sice ukáznění jsou, ale žijí v nějakém určitém druhu řízené demokracie, protože „ideální demokracie“ neexistuje.

Takže, odezva na nějakou akci je v Německu dosti odlišná od naší země. Ale naopak, možná daleko méně tíhnou k jakémusi „zbožštění“ nějaké osobnosti. To se u nás, bohužel stalo s odkazem Václava Havla.

Za jeho života byly reakce vcelku přijatelné, po jeho smrti ale bohužel hysterické.

Martin Konvička Foto: ČTK
Martin Konvička Foto: ČTK

Nepamatuji smrt Stalina a Gottwalda nebo, lépe řečeno, nejsem schopen popsat míru hysterie, která tehdy panovala.

Ale pamatuji smrt Brežněva a myslím, že ty výlevy v médiích byly podstatně civilnější. A smutek? Ano, ten by mi tak nevadil, jako to neustálé vtloukání klínů do hlavy.

A vtloukáno bylo jediné. Havel a charta jsou strůjci naší současné svobody. Mám k Havlovi pro některé věci úctu a pro některé ho kritizuji.

A toto není kritika Havla, protože on to nijak aktivně neprosazoval, to je kritika výrobců jeho posmrtné pověsti, jeho posmrtného věhlasu.

S prominutím, každý blbec (ještě jeden blbec bude muset přijít) ví, že vlastně jedinou zásluhu a to tu aktivní část mají na svědomí USA a tu pasivní část SSSR. USA, tak jako každá velmoc, úporně pracovaly na podkopání SSSR a SSSR následně, tedy pasivně, tu říši pustil.

Kdyby dvacet Havlů ve dvaceti chartách činili to samé, co Havel a charta sólo, tak by to pád komunistického režimu neurychlilo ani o den. Prostě to jsou dvě disjunktní množiny. V jedné je plkání Havla a charty o lidských právech a ve druhé reálná politika USA a SSSR.

A protože, žádná velmoc, ani USA, nečiní nic zadarmo, tak nyní USA mají v Evropě podstatně větší územní vliv, než měly před rokem 1989 a kdyby se ta akce s Ukrajinou podařila tak, jak bylo zamýšleno, tak už mají v podstatě Evropu celou.

A ještě jedna poznámka, neboli „blbec po druhé“. Někdo je zde opravdu schopen interpretovat úlohu Havla a charty tak, že já je kritizuji, protože „zrušili socialismus“. Já byl daleko větší zastánce přechodu ke kapitalizmu než celá Charta, s Havlem a papouškem Kakadů.

Trochu jsem se rozepsal a zase mě za to sprdnou. Nu což. Hurá na Konvičku. Pan docent Konvička jen kvete. Je trestně stíhán a zatrhli mu „ksichtknihu“. Což mu, obojí, velmi zvýšilo popularitu a nahnalo do stran jeho hnutí další a další příznivce.

A jestli je někde k mání číslo konta toho spolku, tak jim tam nějakou tu stovku pošlu, jsme přece bohatí důchodci, co oplývají mlékem a sexem. Tedy, jak jsem se dočetl, protože ve skutečnosti to spíš odpovídá věku.

Pokud chci něčeho dosáhnout, pokud chci mít úspěch, musím to dělat energicky. nemohu předjíždět, to ej smrtící. Když se jednou rozhodnu, tak na to prostě musím hamtnout a jet.

A co se děje dnes? Situace na našich silnicích je ve věci migrantů ještě standardní, ale v sousedních státech už ne.

Takže, čím dříve, čím rychleji a čím energičtěji na ten pedál šlápneme, tím na tom budeme lépe, tím bude naše auto, tedy stát v bezpečí. Jsou to stokrát a tisíckrát opakované poučky. Z neřízené migrace se stal ten největší problém Evropy a ten kdo to nevidí nebo to zlehčuje, je blázen.

Je to taková mozaika, v níž každý stát má své množství kamínků, které odpovídá jeho váze, jeho síle. Samozřejmě, dnes kreslí tu mozaiku hlavně Německo, ale ty jednotlivé kamínky mění barvu. Tam, kde před rokem byl jednolitý souhlas s „Mutti Merkel“ dnes svítí mnoho jiných barev.

A naším úkolem prostě zachránit tuto zemi pro naše děti a vnuky. A k tomu nám dopomáhej Bůh (a docent Konvička)

 

 

Jiří Hermánek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*