Dobré ráno, Ameriko! Vítej zpět!

Dobré ráno, Ameriko! Vítej zpět!

Soudě podle „zaručených a jednoznačných“ mediálních předpovědí a průzkumů veřejného mínění – stal se naprostý zázrak! 45. prezidentem USA byl zvolen Donald Trump! A mě to neskonale těší!

Již od dob totality pro mě (a určitě zdaleka nejen pro mě, ale i pro mnoho dalších lidí a potažmo i pro celé země a národy) byly vždy USA jakýmsi pevným bodem svobody a demokracie a svým způsobem také určitou jistotou celého svobodného světa, že nebude pohlcen nejrůznějšími totalitními režimy (fašismem, komunismem) a jejich světovládnou rozpínavostí a hrozbami. Prezidentu Ronaldu Reaganovi se v jeho době podařilo zdánlivě nemožné – dokázal s USA bez jediného výstřelu zastavit a „porazit“ říši komunistického zla – Sovětský svaz a ukázat celému světu převahu svobody a demokracie nad totalitním pokrytectvím a nesvobodou.

V posledních letech však tomu tak moc nebylo.

Svět se jakoby politicky „přepóloval“. Po rozpadu Sovětského svazu na jeho území a blízkém okolí vznikly více či méně zcela nezávislé státy a Rusko, které někdejší komunismus, jakožto naprosto negativní a nepřijatelnou zkušenost, odvrhly a poslaly do historie. Oproti tomu se v USA a zemích Západní Evropy objevil poměrně značný deficit demokracie se vznikem a prosazováním jakýchsi téměř utopických nadřazených vizí „shora“ (např. jakási údajná „Velká šance pro Německo“ v podobě přijímání milionů prakticky neintegrovatelných muslimských imigrantů) vybranými politickými a kulturními elitami, herci, zpěváky či umělci, a to na úkor skutečných potřeb a přání většiny lidí. Začaly být v médiích (tisku a televizích) veřejně prezentovány či doslova diktovány pouze ty „jediné správné, přípustné a nadřazené“ názory a postoje. Začal se dokonce znovu budovat a propagovat jakýsi „obraz nepřítele“ v podobě Ruska, které údajně ohrožuje celý svět a které je třeba silou zastavit! Kdo zastával jeho vlastní jiný a odlišný názor, byl beztrestně zpravidla dehonestován, ostouzen a ničen a to navzdory jakékoli realitě a pravdivým skutečnostem.

V plné nahotě se tento stav projevil právě v současných prezidentských volbách v USA. V předvolební kampani byl jejich pozdější skutečný vítěz Donald Trump naprosto bezprecedentně a téměř jednotně v tisku i televizích ostouzen a pasován na naprostého, mnohdy až směšného „loosera“, zatímco jeho soupeřka Hillary Clintonová byla již předem vyhlašována za jednoznačnou vítězku a jedinou myslitelnou budoucí prezidentku. Stály za ní v drtivé většině jak média, tak vybraní herci, zpěváci, umělci, společenské celebrity …. prostě většina tzv. elit.

A co víc – téměř všechny předvolební průzkumy veřejného mínění s tímto naprosto souzněly. Jakoby v USA už nebyla svoboda, jakoby se lidé doslova báli i do průzkumů veřejného mínění říct a vyjádřit jejich vlastní skutečný a pravdivý názor! Aby měli klid a pokoj a aby se pokud možno vyhnuli možnému veřejnému ostouzení a pronásledování pro jejich jiný, než mediálně prosazovaný a šířený názor, tak mnozí zřejmě raději na veřejnosti lhali (jiné vysvětlení tady neexistuje, kromě toho, že by si výsledky předvolebních průzkumů někdo zcela vymyslel a zfalšoval). Úplně stejně, jako tomu kdysi bylo v sovětské říši zla, kde lidé také své skutečné názory navenek raději tajili!

Z toho lze usuzovat, že taková falešná a pokrytecká byla (a do změny prezidentské administrativy ještě stále je a nějaký čas bude) Amerika prezidenta Obamy a taková je potažmo také i naše současná Evropská unie, ovládaná od reality odtrženými politiky někde v Bruselu a Berlíně. Politiky šířícími s podporou našich médií a kulturních a společenských „elit“ jakýsi „utopismus“ nemající s realitou nic společného, ve kterém je až příliš často lež vydávána za pravdu zatímco skutečná pravda bývá zamlčována a ignorována, bludy jsou vydávány za realitu, bezpráví za právo, diktát za demokracii, vlastenectví za nacionalismus, nenávist za pravdu a lásku, a podobně. Taková je země, kde se lidé začali bát veřejně říkat pravdu a své odlišné názory.

Tomu všemu se však dnes mimo jiné také vzepřel řadový Americký volič, který většinovou volbou Donalda Trumpa zcela popřel a změnil všechno, co od něj současné vládnoucí elity USA očekávaly a co mu říkaly, že má udělat (jak známo, Hillary Clintonovou otevřeně podpořil současný prezident USA Barrack Obama a spolu s ním i prakticky celá jeho administrativa). Americký volič totiž na úkor většinově prezentovaného veřejného mínění reálně většinově v tajné a demokratické svobodné volbě zvolil něco úplně jiného. Dá se říct, že volil (obrazně řečeno) realismus oproti utopismu, rozum oproti emocím, ekonomiku oproti kultuře, pragmatismus oproti planým slibům a představám, návrat k republikánský kořenům oproti nereálným vizím demokratů, klid oproti afektovanosti, argumenty oproti osobním útokům, obchodování oproti válčení, spolupráci oproti konfrontaci, pravdu oproti lžím.

V každém případě v podobě Donalda Trumpa volil konec jakýchsi hlavním proudem předkládaných a prosazovaných fanatických planých představ a volil probuzení Ameriky z jakéhosi 8 let dlouhého, nereálného a falešného „pravdoláskařského“ utopického snu do reálného 21. století. A rozhodně nevolil žádnou vojenskou konfrontaci s údajně nepřátelským Ruskem!

Díky za takovou změnu!

Vítej tedy zpět, demokratická, svobodná, skutečná a probuzená Ameriko! Moc jsi nám v takové podobě chyběla!
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*