Do zbraně! Desetitisíce polských civilistů se připravují na obranu vlasti!

Do zbraně! Desetitisíce polských civilistů se připravují na obranu vlasti!

Svoji vlast budeme bránit do posledního dechu,

přísahají sotva dospělí studenti a mladí muži a ženy ze všech koutů Polska.

Důvodem je historická zkušenost. Z válečných hrůz, falešných evropských „přátel“, zdivočelého Ruska, masakru Židů. Historie 20. století není tak dávná, od poslední války uběhlo sotva několik desetiletí.

I přes tzv. politickou korektnost pod heslem věřte tomu, co vám říkáme a ne tomu, co vidíte, už Polák žvanivým politickým loutkám, žijícím na úkor společnosti, nevěří.

Každá země může být kdykoliv napadena, okupována, použita jako rukojmí.

Jakákoliv smlouva, deklarace, mise, komise, summit …, konečný výsledek známe ze zjevných skutečností.

 

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Válka nenečisto

Výcviku domobrany se zúčastňují muži i ženy všech věkových kategorií, včetně polské vojenské organizace mládeže „Strzelec“.

Každý víkend zazní v pět ráno v prostorách vojenských kasáren na okraji Varšavy budíček a začíná „válka“ nanečisto.

Výcvik zahrnuje nejen zdravotnický kurz, nácvik boje dům od domu plastovými napodobeninami zbraní, požární ochranu, boj muže proti muži, ale i chování v extrémních situacích i při obraně rodiny. Tyto dovednosti domobranců mohou být v případě války důležitou podporou pro regulérní armádu.

Uniformy a cvičné pomůcky, včetně plastových zbraní, si kupují z vlastní kapsy.

S regulérní polskou armádou, cca statisícem mužů ve zbrani, je připraveno k boji při napadení nepřítelem i dvacet tisíc rezervistů.

Je sympatické, že tato čísla nejsou před občany utajována; ostatně tyto informaci jsem čerpala ze zahraničního tisku.

V naší zemi je všechno tajné. Nebo vylhané. Ministerstvo války zlověstně mlčí.

Utichla i kratičká euforie z placeného náboru vojáků do armády, kde jedinou motivací pro případné odvedence byly zase jen peníze (částky odstupňované podle vzdělání).

 

Vytvoření české domobrany je politiky deklasováno na směšnou hru na vojáky

Pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel, účastník zahraničních vojenských operací AČR ve službách NATO je, jak známo, pro uskutečňování myšlenky zformování české domobrany často atakován a zesměšňován. Těmi, kteří jsou za obranu vlasti přímo zodpovědní ze své funkce, je tento válečný veterán ponížen na toho, kdo si nepřestane hrát na vojáky.

U Poláků je to jinak.

Nezapoměli na dobu letecké války o Anglii (které se hrdinně zúčastnili), kdy Winston Churchill zavelel do zbraně!! … a v celé ostrovní říši se shromáždily i ženy-dobrovolnice v kostýmku a rukavičkách. Dokonce i anglické babičky pochopily rozborku a sborku střelné zbraně a večer si odnášely domů pušku jako novu vařečku.

Nemusela se proto scházet nějaká komise, čekat na souhlas parlamentu a posvěcení horní a dolní komorou.

To už by byli všichni po smrti.

Na nedávné konferenci o obraně státu pozvalo vedení polského MO mimo vojáků v činné službě a vojenských stratégů i zástupce domobrany.

Vojenský stratég generál Pacek při zahájení konference zdůranil, že riziko napadení států sousedících s Ruskem nebo v jeho blízkosti, které jsou členy NATO, nejenže trvá, ale vzrůstá neklidem na Ukrajině, Evropou otřesenou organizovanou islamizací a nebezpečnou nekomunikací Ruska s USA.

  Poláci vědí, že v případě válečného konfliktu s Ukrajinou, Ruskem, s účastí NATO (dalším hráčem může být Turecko versus Rusko, nebo Rusko a USA) je domobrana významnou součástí obrany státu.

 

„Nejsme jako Francouzi, ti už hodili víckrát flintu do žita.

My ale bílou vlajku nikdy nevyvěsíme“, zaznělo unisono na setkání profesionálních vojáků a členů domobrany.

 

 

Tamara Dřevikovská

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Do zbraně! Desetitisíce polských civilistů se připravují na obranu vlasti!

  • Poláci mají sebevědomí, aniž by k němu měli reálné předpoklady. Na Hitlera šli se zastaralými puškami, šavlemi a na koních. Pokud by měli válčit, bylo by to opět rychlé. Pokud Poláci vyprovokují válku, stane se z Polska bojiště, kde se střetnou USA a Rusko. Poláci na to nebudou mít žádný vliv. Výsledkem bude zničení Polska a dohoda USA a Ruska o rozdělení vlivu v Evropě.

  • Podle mě tohle není dobrý přístup. Běhání a hraní si na vojáky je efektivní potlačení důsledků války, ne příčin války. Takoví lidé budou pravděpodobně časem zneužiti a zemřou aniž by věděli komu tím vpodstatě nahráli do karet.
    Pokud máme néco zlepšit, tak je to v oblasti prevence války, jsou to tajné služby. Lidi co by byli chytří a dokázali zničit příčiny války přímo v jejím ohnisku, ještě než protivník dokáže tyto války spustit. Vemte si třeba IS, jak stačilo zlikvidovat IS ? Zmařit propagandu, která potom umožnila sesadit diktátory, s jejichž existencí IS nebyla možná. Jen tohle stačilo udělat a bylo by to mocnější než celé armády vojáků.
    Moderní válka bude patřit nekonvenční válce. Nevyhraje ten s větší armádou ale ten, kdo bude vědět co v pravou chvíli udělat aby zmařil plány nepřátel.

  • S komentarem pana, pisiciho pod prezdivkou cech naprosto souhlasim,lepe bych se k zavadejicimu clanku pani Drevikovske nevyjadrila!Cim vice se okupacni jednotky NATO priblizuji k hranicim Ruska,tim mene ma Rusko duvod s puvodcem vseho zla USA komunikovat!

  • Poláci hraji na svůj nacionalismus proti Rusku ,samožřejmě že se to někomu hodí a USA. Potřebují ve východní Evropě Jim poslušného pitbulla a Poláci se nato hodí, vždy nenáviděli Rusi spolu s Ukrajinci. Jestli Oni chtějí do války s Ruskem at‘ si jdou, nás do toho ale netahajíííí!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*