Dívky se stydí močit na základní škole v Londýně kvůli genderově neutrálním toaletám

Dívky se stydí močit na základní škole v Londýně kvůli genderově neutrálním toaletám

Rodiče studentů londýnské základní školy si stěžují, že zavedla bez varování genderově neutrální toalety, a nyní se některé dívky příliš stydí a nemohou využívat nová zařízení, což by mohlo potenciálně ohrozit jejich zdraví.Základní škola Deanesfield v západním Londýně učí děti ve věku 4–11 let. Když skončily letní prázdniny, rodiče žáků byli překvapeni, když zjistili, že toalety ve škole jsou nyní genderově neutrální. Někteří rodiče si stěžovali, že jejich dcery raději snášely plný močový měchýř, než aby použily toalety, které sdílejí i chlapci.

„Dívky jsou nuceny to zadržovat, dokud se nedostanou domů, což by mohlo poškodit jejich ledviny. Dcera mé přítelkyně to zadržuje celý den, protože se stydí. Není to vůči dětem fér,“ řekl jeden rodič portálu MyLondon.

Situace je ztížena chybným designem kabinek, které nemají stěny od podlahy ke stropu. Díky tomu je močení docela nepříjemné a rodiče skutečně tvrdí, že se objevují případy, kdy chlapci shora sledují dívky na toaletě.

Deník Mail on Sunday píše, že situace v Deanesfieldu není zdaleka ojedinělým případem. Základní i střední školy ve Velké Británii jsou nuceny zastánci práv transgenderů, aby přešly na genderově neutrální toalety.

Stephanie Davies-Arai, z rodičovské kampaně Transgender Trend, řekla deníku, že někteří aktivisté podfukem přiměli školy, aby provedli změnu tím, že nepravdivě prohlásili, že je to vyžadováno zákony o rovnosti.

Genderově neutrální toalety jsou jedním ze způsobů, jak zajistit, aby se transgenderoví studenti cítili ve školách více akceptováni. Někteří rodiče však tyto změny odmítají, protože nevěří, že pokud se osoba s mužským tělem identifikuje jako dívka, mělo by se od ostatních dívek požadovat, aby se s takovou osobou podělily o své intimní zážitky.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*