Díky ruským zbraním je nemožné, aby USA napadly Venezuelu

Díky ruským zbraním je nemožné, aby USA napadly Venezuelu

Uprostřed napětí mezi Venezuelou a Spojenými státy existují analýzy o obraně, kterou jihoamerická země má a i o tom, jak by díky ní mohla vyhrát.  

Časopis Military Watch analyzoval tuto situaci a poukázal na to, že Venezuela má pokročilé vojenské vybavení. Země má nejnovější verzi ruských stíhaček Su-30, nazývaných MK2, které kombinují více moderních rádioelektronických systémů, stejně jako silné zbraně a bezkonkurenční manévrovatelnost.Za povšimnutí také stojí, že USA nikdy nečelily nepřátelům vlastnícím stíhačky Su- 30MK2, generace 4 a více, které mají značné výhody oproti základnám leteckých sil USA, které se skládají ze stíhaček F-15 Eagle a F-18E Super Hornet.

Časopis také poznamenává, že by se vše mohlo změnit zahrnutím silně modernizovaných stíhaček F-15X, ale USA by je měly dostat teprve až po roce 2020.

Dalším problémem, s nímž by se Američané setkali, jsou venezuelské protiletadlové obranné systémy, mezi něž patří systémy BuK-M2 a S-300VM, které jsou považovány za nejvyspělejší z příslušných tříd a Spojené státy bojovaly proti takovým systémům jen v málo zemích.

Podle časopisu nejsou americké letouny čtvrté generace navrženy tak, aby řešily pokročilé a modernizované systémy protivzdušné obrany, jako například S-300.

Vzhledem ke kombinaci ruských bojových letounů generace 4 a více a protiletadlových obranných systémů, které má Venezuela, lze předpokládat, že země má „nepřekonatelnou bariéru“ proti americkým flotilním letounům.

Jedinou možností pro USA by bylo použití flotily stíhaček páté generace, které dnes tvoří stíhačky F-22. To by mohlo být jediný způsob, jak se pokusit proniknout přes venezuelskou obranu, protože F-35 nebude schopen čelit stíhačkám Su-30MK2 kvůli radarovým problémům.

Spojené státy by navíc mohly použít i své střely s plochou dráhou letu odpálené z jejich strategických bombardérů B-52, nicméně, americký deník uznává, že ruské obranné systémy by mohly tyto rakety odvrátit, avšak jejich schopnosti jsou omezené a s masivním útokem těchto střel by některé rakety mohly proniknout přes venezuelskou obranu.

Slabým bodem Venezuely je absence opevnění v jejich leteckých základnách a protiletadlových obranných systémech, což by umožnilo USA usilovat o dosažení země s větší účinností a to pouze s použitím amerických stíhaček čtvrté generace.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Díky ruským zbraním je nemožné, aby USA napadly Venezuelu

  • Redaktor · Edit

    Dobbrý den paní Bianko, samozřejmě se jednalo pouze o překlep 🙂

  • Som nevedel, že Venezuela je jihoafrická země. Bóže, daj im rozum..

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*