Dík za dnešní 21. srpen 2017…

Dík za dnešní 21. srpen 2017…

Není to jenom záležitost Česka. Prostě, každá země, na celém světě obrací své dějiny. A nebo jen posouvá, ale podstatně…

V tento den můj příspěvek na prvém místě patří mé vlasti, nikoliv například obrazoboreckému úsilí v současné Americe, patří dvěma dnům, které otřásly Českem a vlastně Československem, každý z nich znamenal šok, hrůzu a obraz ztráty jistot.

Začnu tím časově pozdějším, který jsem zažil 21. srpna 1968 jako kontrapunkt k faktu, že jsem založil skupinu Přátel Ruska v České republice krátce po kyjevské majdanu. Je třeba se k věcem vyjádřit.

Bylo mi 14 let, krátce po mých narozeninách, kdy mi rodiče koupili radiogramofon a já (cáklý jsem byl vždycky) jsem si celý ten pouštěl na deskách mou vlast.

Cítil jsem se těžce. Mnohokrát jsem to už řekl, ale politika mě zajímala odjakživa a měla zvláštní střih Masaryk – Beneš – 1. republika po mamině, pražské komunistické jaro spíše po sobě, než po otci.

Vše je subjektivní, ale jsem dodnes přesvědčen, že Pražské jaro bylo pro celou tehdejší pokrokovou Evropu nesmírným počinem, a ani já, ač jsem strávil mnoho let v politice, jsem už nikdy nic krásnějšího nezažil. To, co přišlo po roce 1989, bylo jen ušmudlanou neoriginální imitací západního kapitalistického života bez espritu.Čili 21. srpna 1968 jsem já, dnešní zakladatel Přátel Ruska v České republice, čtrnáctiletý snad ani ne puberťák, prožil v depresi a zároveň vzdoru.

Ano, záhy jsem napsal odvážný protestní dopis prezidentu Ludvíku Svobodovi. Má matka donutila několik našich přátel, abych jim jej přečetl, až se dostavila únava, že nepropukali v nadšení a dopis neodešel.

Tak jsem se nestal ve věku patnácti let disidentem. A jsem tomu dodnes rád.

Čili znovu: z našeho pohledu se nic takového stát nemělo.

Nicméně se to stalo. Jistě byl někdo zastřelen a tisíce přestali být řediteli a stali se skladníky. I ten Havel, bez talentu psal, a protože byl disident, jeho díla Západ uznával…

15. březen 1939, to je jiné kafe. U nás se dnes vůbec nevzpomíná, protože účel by jasný, splnit, jak jistě ví ministr Herman, úkol Adolfa Hitlera vytvořit zde uprostřed Evropy Raum pro německý národ, a jak vtipně poznamenal Reinhard Heydrich: Češi tady vlastně ani nemají co pohledávat.

A v tom je ten zásadní rozdíl. Bez Sovětského svazu, bez jeho neskutečně úporných bojů ba dnešní svět neexistoval, včetně té zpovykované Ameriky, ale i toho tehdy poraženého Německa.

Bez těch barbarů ze Sovětského svazu, kterých, tuším, jen na našem území zemřelo 150 000, bychom neexistovali. Z hlediska globálního rozdělení světa si 21. srpna 1968 vybrali Sověti část své dohody s USA.

Neexistuje světová velmoc, která by svrhla tolik vlád a změnila tolik režimů, jako jsou USA. Vždy v zájmu abstraktních hodnot, jako jsou lidská práva, demokracie, svoboda… Ta světová velmoc se rozkládá… Neplatí nic. Neplatí, co řekne prezident, neplatí, co řekně nějaký ministr, protože zítra už ministrem nebude. Ale neplatí to, co řekne prezident, i proto, že Kongres mu to zakáže.

Američani vyvraždovali v posledním čtvrt století statisíce a milióny Iráčanů, Libyjců, Srbů a dalších. Ovšem naši novináři ostře jistě dnes kritizují Rusy.

Dnes, zdá se, se celá Amerika připravuje novou občanskou válku. Bílí proti čeným, Američané proti Hispáncům.

Když jsme uměli odpustit Němcům, že nás chtěli vyhladit jako národ, měli bychom odpustit Rusům, že jsme točili Postřižiny, Vesničku mou střediskovou, Chalupáře, Nemocnici na kraji města a žili si, ne sice v přepychu, ale obstojně a v pohodě jistě. Alespoň na nás z televizní obrazovky nemohl vykouknout Kalousek, Fiala, Langšádlová či Zaorálek se Sobotkou.

A to je dík za dnešní 21. srpen 2017…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Dík za dnešní 21. srpen 2017…

 • · Edit

  Tak zase po roce se na obrazovky vrací události oněch dnů. Ví se kdo vraždil kdo zradil a opět se nic neděje? Více jak 25 let říkáte po sametové revoluci svoboda a nic se neděje. Vrazi chodí po svobodě jako by se nic nestalo. No ono se opravdu nic nestalo, jen komunisté krom toho že vyvázli, ještě získali ekonomickou moc. K tomu jim pomohl Klaus a svobodě zrádce Havel. Totiž StB byla všechno jen ne pitomá, když vznikaly odbojné skupiny, např chartisté, tak už tam měli své želízko v ohni. Proč verbovat kovaříčka když mohu mít kováře a zrádcovská, kolaborantská rodina spolupracovat musela , to komunisté věděli. Vzpomeňte si koho požadoval Havel do své vlády, komunisty a své ožralé kamarády. Dokonce tehdy nevadilo že president si osvojuje práva jako předseda vlády, to dnes kdejaký nýmand hned otvírá hubu s protestem.

 • Evropane zapomneli, ze je Rusko nekolikrate zachranilo, kdyz se muselo branit najezdnikum, kteri ho chteli znicit a ovladnout. Nemecti rytiri, Napoleon, Hitler, dnes je to Deep State v USA. Vsichni vetrelci za to byli krute potrestani. Zahynulo mnozstvi Rusu pri osvobozovani Ruska i jinych zemi ve 2. svet. valce. V Polsku zahynulo 600 tisic Rudoarmejcu. Dnesni Polsko a jine zeme nechavaji dnes odstranovat jejich pamatniky… Tak daleko jsme se v nenavisti k Rusku dostali! Naprosto neskutecne udalosti, ukazujici na nemocnou spolecnost zapadu.

 • 21. srpen byl pro CCCP a Brezneva a jeho spojence z Varsavske smlouvy dnem hanby. Ja ten den prozil v Praze a nesmazatelne se mi vryl do pameti. Rusko dneska invazi odsoudilo a je si vedomo, ze ta udalost je u lidi stale jeste ziva a pak okupace rskymi vojsky citi stale jako velkou krivdu.
  Zda se, ze nutne preformatovani USA od velikasske arogance agresora do reality dneska bude mnohem tvrdsi orisek, nez se zdalo. Sily, ktere trvaji na zachovani dnesniho hegemona v jeho unipolarnim svete a jeho cilu v zajmu USA jsou mnohem silnejsi, nez se zda a uspesne vzdoruji silam, ktere v preformatovani USA vidi naprostou nutnost.
  K Rusku je treba rici, ze dnesni Rusko Putina neni CCCP Brezneva. Putin, na zapade vsemi odmitany a kritizovany, vratil Rusku dustojnost a udelal s neho navzdory brzdarum na zapade s jejich sankcemi a neustalymi provokacemi na jeho hranicich silny a stabilni stat s rostouci ekonomikou a technologicky vyspelou a silnou armadou. Podarilo se mu to po rozkladu CCCP a vlade Jelzyna, ktery nechal Rusko rozkradat zapadnimi staty a vlastnimi, prostrednictvim USA vyvolenymi mladymi Rusy jako jsou Abramovic, Berezovskij, Chodorkovski aj. Z ruskeho zlateho pokladu pres 1200 tun zlata zustalo jen neco pres 400 tun a nikdo nevedel, kam se to chybejici zlato podelo. Byly to i suroviny, rozkradane takovym tempem, ze za Clintona nemely USA skoro zadny deficit. Putin dalsimu rozkradani zabranil a tim se stal nejvice nenavidenym Rusem na zapade. Diky prolhane nenavistne propagande US mainstreamu, ktery kopiruji vsichni lokajove USA jako je i CR a EU. Protektoratni vlada nesidli uz u nas na sovetske ambasade, ale na Male strane na US vyslanectvi. Plivance presstitutu a politiku uz nelitaji na zapad, ale na vychod.
  Putina pokladam za nejvetsiho Rusa v historii Ruska. Petr Veliky udelal neco podobneho, ale byl diktatorem a mohl si dovolit k lidem vsechno, aby prosadil sve vize Ruska. Mel to tak proste lehci. Putin nemuze, ma spoustu nepratel i v Rusku a proto je to, co on dokazal naprosto jedinecne. Prevzal rozvracenou zemi, kde vladla mafie, byla velka nezamesznanost, nevyplacely se mzdy a duchody. Je to vlastenec a ma blize k lidem jak kterykoliv statnik. Zboznost Rusu je prislovecna a je zakladem jejich moralky, na rozdil od atheistu a liberalni spolecnosti na zapade, kde je dovoleno skoro vse, coz vede k poklesle urovni spolecnosti, vyznavajici pouze penize. V mediich nevidite neco pozitivniho o Rusku, zadne reportaze, jenom pomluvy a prekroucena fakta, lzi! Rusko zadnym nepritelem zapadu neni, neustale nabizi spolupraci. Nepritele dela z Ruska zapad, aby se mohlo zbrojit, aby zlocinci z NATO mohli i nadale mit koryta a zajistene prebendy. Rusko neustale nabizi spolupraci, ktera je ignorovana.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*