Děti ve věku 4 let mohou nyní ve skotských školách změnit své pohlaví

Děti ve věku 4 let mohou nyní ve skotských školách změnit své pohlaví

Pokroková ideologie učinila další smělý krok. Nyní můžete být transgender v téměř každém věku, včetně věkové kategorie batolat. Alespoň si to myslí skotská vláda, která vydala nové inkluzivní pokyny pro LGBT školy.

Podle nových pravidel by se učitelé neměli ptát, zda je dítě v raném věku informováno o tom, že je transsexuál. Místo toho by se učitelé měli ptát, jak chtějí být oslovováni. Pokud dítě nechce, aby učitelé o této změně rodiče informovali, měli by učitelé jejich přání respektovat. Směrnice se vztahuje na děti od čtyř let, které již v některých případech mohou začít navštěvovat základní školu ve Velké Británii. Na tvorbě nových pokynů se podílela známá transgenderová organizace Stonewall. Rodiče a některé feministické organizace jsou však proti a právníci varují, že neinformování rodičů může být nezákonné.

Nový komplexní dokument radí učitelům, jak podporovat transgenderové žáky během jejich studia. Podle směrnice by například v případě, že jim dítě řekne, že se cítí být opačným pohlavím, učitelé neměli odpovídat, že se jedná pouze o „fázi“. Naopak by je měly v jejich rozhodnutí podpořit.Dokument rovněž vybízí učitele, aby do výuky zahrnuli literaturu, která děti seznamuje s transgenderismem, a dokonce aby ve škole šířili plakáty s informacemi o transgenderových otázkách. V seznamu doporučené literatury a zdrojů je například příběh o pastelce, která prožívá osobní krizi, když je označena červeně, přestože kreslí modře. V jiné publikaci vypravěč popisuje, jak se cítil, protože měla v těle chlapce dívčí mozek. Vypravěč dále říká, že jako chlapec měl pocit, že žije ve lži. Poté dospěl k závěru, že v okamžiku, kdy šel k lékaři a byl diagnostikován jako transsexuál, byl krásný den.

Podle nových pravidel by školy měly také poskytovat transgenderovým žákům například přístup k toaletám a šatnám podle vlastního výběru. Dále má za cíl poskytnout takovým studentům „bezpečné prostory“, v nichž se nebudou cítit ohroženi a budou mít dostatek soukromí.

Stonewall směrnici uvítal s tím, že umožní transgenderovým dětem „skutečně vzkvétat“.

„Tyto pokyny nastiňují, jak mohou školy podporovat transgenderovou mládež a zároveň zajistit, aby byla plně respektována práva všech žáků. Poskytuje školám praktické návrhy,“ uvedla skotská ministryně školství Shirley-Anne Somervillová.

Zároveň tvrdila, že směrnice nepodporuje přechody mezi mladými lidmi.

„S potěšením oznamuji, že budeme první zemí na světě, která bude mít vzdělávání LGBTI zakotveno v našich školních osnovách,“ uvedl již dříve vicepremiér John Swinney.

Učitelům bylo překvapivě řečeno, že ne vždy je jejich povinností informovat rodinu, že jejich dítě má pocit, že patří k jinému pohlaví, pokud by to mohlo způsobit potíže.

„Je nejlepší nesdílet informace s rodiči nebo pečovateli, aniž bychom zvážili a respektovali názory a práva mladého člověka,“ uvádí se v dokumentu.

Ne všichni však tento dokument nadšeně přijali, což platí i pro prvňáčky. Někteří rodiče tento dokument označili za děsivý.

„Ukazuje to na selhání při zajišťování a odebírání rodičovských práv. Dříve se všeobecně chápalo, že děti by si měly umět hrát a experimentovat s genderovými rolemi, s oblečením, s tím, co mají a nemají rády. Tyto děti jsou nyní vedeny k tomu, aby se dostaly na lékařskou dráhu, potenciálně po zbytek života. Neměli bychom učit děti, a zejména děti na základních školách, že můžete změnit pohlaví, protože nemůžete změnit pohlaví,“ uvedla pro The Telegraph Marion Calderová, spoluředitelka volební skupiny For Women Scotland.

Varovala také, že genderismus se stal nebezpečnou ideologií. „Rodiče budou při čtení tohoto dokumentu velmi znepokojeni,“ řekal Calderová deníku Daily Mail.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Komentář “Děti ve věku 4 let mohou nyní ve skotských školách změnit své pohlaví

  • Skotové jsou úplně blbí !! Děti si hrají ráno jsou princezny večer třeba mušketýři !! Do osmnácti let na děti nešahat !!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*