Děti ve Skotsku budou moci už po šesti měsících legálně „změnit své pohlaví“

Děti ve Skotsku budou moci už po šesti měsících legálně „změnit své pohlaví“

Skotská národní strana (SNP) představila řadu návrhů, které by šestnáctiletým dětem umožnily legálně změnit pohlaví po uplynutí pouhých šesti měsíců.

Skotská ministryně rovností, Shirley-Anne Somervilleová, zveřejnila návrhy právních předpisů, které umožní každému ve Skotsku, včetně šestnáctiletých dětí, legálně změnit své pohlaví do šesti měsíců od podání žádosti vládě.Podle zákona o uznávání pohlaví musí žadatelé prokázat, že žije pod novou identitou po dobu nejméně tří měsíců, poté po tříměsíční „reflexi“ bude tato změna schválena vládou, píše deník The Telegraph.

„Navrhujeme tyto reformy, protože současný systém vnímají mnozí, kteří se chtějí ucházet, jako traumatizující a ponižující,“ uvedla Sommervilleová.

„Práva a ochrana žen budou podle tohoto zákona stejně silná jako dnes, protože jsme i nadále odhodláni chránit, respektovat a prosazovat práva žen a dívek,“ dodala.

Manažer skotské Trans Alliance, James Morton, uvedl: „Současný proces na změnu pohlaví na rodném listě transgenderové osoby je ponižující a je urážlivou a drahou byrokratickou noční můrou, která od nich vyžaduje, aby předkládali psychiatrické důkazy anonymním osobám tribunálního panelu roky poté, co se přeměnili.“

Návrh zákona bude obsahovat některá ustanovení, která trans-ženám brání v přístupu na určitá pracovní místa, včetně poradců pro znásilnění, náboženských stanovišť a armády, pokud by taková osoba podkopávala „účinnost boje“.

Skotská národní strana se pravidelně chlubí tím, jak progresivní je v oblasti transgenderu a dalších záležitostech LGBT.

Tato levicová liberální strana vypracovala nový školní vzdělávací program, který dětem na prvním stupni základní školy vštěpuje, že jejich pohlaví je takové, jaké si vyberou“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*