Desítky tisíc migrantů v Německu neumí číst ani psát

Desítky tisíc migrantů v Německu neumí číst ani psát

Německý federální úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) zveřejnil nové údaje, které ukazují, že asi 43 000 osob zapojených do integračních kurzů není schopno vůbec číst ani psát.

43 000 migrantů bylo zařazeno do speciálních kurzů, které jim mají pomoci naučit se číst i psát, ale mnozí se nemohli naučit hovořit německy v jazykových kurzech, píše Westdeutsche Allgemeine Zeitung.

Počet osob zapsaných do odborných kurzů od loňského roku vzrostl o 10%. Ačkoli velikost tříd je malá a migranti mají přístup k většímu počtu kontaktů s učiteli ve více než 1 300 hodinách, mnozí jsou v němčině tak špatní, že pravděpodobně nenajdou žádnou práci.Méně než pětina neboli 17% migrantů zapojených do programu bylo schopno mluvit německy na střední úrovni, což je nezbytné pro základní pracovní uplatnění. BAMF uvádí, že mezi různými národnostmi, Iráčané a Eritrejci jsou v jazykových školách nejhorší.

Převážná většina migrantů, kteří přišli během a od okamžiku začátku migrační krize v roce 2015, jsou nezaměstnaní s tím, že zpráva z roku 2016 uvádí, že jen  třem procentům se podařilo najít práci.

V důsledku toho, že si nebyli schopni najít práci, mnozí migranti skončili na německém systému dávek. Minulý rok německá Spolková agentura pro zaměstnanost (BA) oznámila, že na sociálních dávkách žije půl miliónu žadatelů o azyl.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Desítky tisíc migrantů v Německu neumí číst ani psát

  • Paraziterni ekonomicti migranti stoji nesmirne prostredky, ktere chybi penzistum a socialne slabym.

  • To je ta levná pracovní síla. Dovezeme 100 migrantů, 3 z nich budou pracovat a ostatní budou na dávkách, nikoliv malých. Čím více migrantů dovezeme, tím více nás ta „levná“ pracovní síla bude stát.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*