Desítky milionů nových migrantů k nám. To není žádné strašení, ale informace od úředníků ministerstva vnitra.

Desítky milionů nových migrantů k nám. To není žádné strašení, ale informace od úředníků ministerstva vnitra.

Poslanec naléhavě varuje

ROZHOVOR “Bohužel se domnívám, že skutečný masový exodus nás, jako Evropu, ještě čeká. Desítky milionů nových migrantů se brzy mohou dát do pohybu směrem na starý kontinent. A to není jen žádné mé strašení, ale přenesená konstatace tvrzení zodpovědných úředníků ministerstva vnitra na Výboru pro evropské záležitosti PS PČR, jehož jsem místopředsedou,” varuje poslanec KSČM Jiří Valenta.

Jak hodnotíte rok 2017 z hlediska české politické scény? Jaké události byly podle vás klíčové? Co lze hodnotit kladně a co naopak záporně?

Končící rok sebou přinesl zejména volební porážku myšlenek a vizí autentické levice subjekty, které byly vygenerovány ze zcela odlišného ideologického základu. Některé z nich se přitom prakticky ještě nedávno nalézaly poměrně hluboko v “politickém podpalubí”. Monotématické hnutí Tomia Okamury, nezdravě ambiciozní a rádoby všeznalí Piráti, při vypnutém počítači však mimo dobovou realitu a především oligarchická struktura politické divize Agrofertu zaznamenaly významný nárůst voličů.

Musím podotknout, že k tomu bohužel došlo za totálně pasivní rezistence, ještě před čtyřmi lety nejsilnější politické strany, sociální demokracie, což se fatálně promítlo nejen do jejich celkového volebního výsledku, ale také udělalo celé levicové scéně “medvědí službu i do budoucna”. Občané, v “míře více než vrchovaté”, podlehli sice tradičním, ale o to více laciným a již ošuntělým vábničkám “poctivého miliardáře, co nemá potřebu krást”, ale rovnou také spadli do osidel nepřiměřeného a uměle řízeného strachu či například sugesci nezbytnosti a dokonalosti digitálního světa.

Co bude dle vás podstatné u nás v roce 2018? Na co je třeba se soustředit a které věci „ohlídat“?Poměrně důležitými se stanou prezidentské volby, ale přece jen až zásadními budou říjnové volby do obecních zastupitelstev. “Ohlídat” by se měli naši vrcholní exekutivní představitelé, aby například při jednání o mechanismu zabývajícím se mimo jiné přerozdělováním migrantů Dublin IV. neudělali nějaký krok, který by mohl ČR následně nevratně poškodit. Ne nepodobně, jako tomu bylo v souvislosti s Lisabonskou smlouvou, jež potom vedla k zásadní ztrátě státní suverenity a dle mého názoru již dokonce hraničila s vlastizradou. Hlídat “potřebuje” i samotný premiér, aby stále a spolehlivě vysvětloval své, rychle přibývající, “podnikatelské” nejasnosti a podezření, počínaje trestním stíháním v kauze “Čapí hnízdo”.

Jak tipujete výsledek prvního a druhého kola prezidentské volby?

Domnívám se, že výsledkový scénář prezidentské volby je i pro apolitického člověka snadno čitelný a nejspíše bude také i jednoznačný. Z prvního kola postoupí jako lepší Miloš Zeman v doprovodu Jiřího Drahoše, přičemž v kole druhém zvítězí dosavadní prezident. Ostatní kandidáti příliš šancí nemají. S troškou nadsázky lze říci, že se jedná o kompars “osmi Havlů” a jednoho herce v hlavní roli Zemana, a přesně tento aspekt určí i konečný výsledek.

Funkční období prezidenta Zemana se chýlí ke konci. Jak ho hodnotíte?

Mandát prezidenta Zemana hodnotím jako zrealizovaný na naše předchozí poměry dobře, i když některé mé představy také zcela nenaplnil. Jsem spokojený s jeho úzkým kontaktem s občany, kdy za nimi prakticky nepřetržitě dojížděl do regionů a reflektoval jejich skutečné problémy, nebál se otevřeně a neideologicky komunikovat s “kavárensky” opovrhovaným Ruskem a Čínou, či správně pojmenovával očividné problémy naší země i Evropy spojené s migračními vlnami.

Na straně druhé mne osobně mrzela Zemanova až kontraproduktivní podbízivost nejen směrem k EU a NATO, ale také k Andreji Babišovi. V tomto ohledu se domnívám, že se Zeman nyní chce takticky svézt na vlně aktuální voličské podpory hnutí ANO a získat tak rozhodující část hlasů Babišových voličů pro svoji vlastní prezidentskou volbu. A takováto úlisnost mně přijde až státnicky nedůstojná. Ani rychlé přijetí eura, které stávající prezident prosazuje, nekoresponduje s mým názorem. Summa summarum: Zemanův končící prezidentský mandát bych ohodnotil známkou 3, tedy, že byl dobrý. Ale doufám, že ten druhý bude minimálně chvalitebný. Svůj hlas mu v lednu ještě odevzdám a v případě jeho zvolení budu mnohem kritičtější než doposud.

Výraznou osobností, která rozčeřila doposud klidnou debatu před prezidentskými volbami je Mirek Topolánek. Jak ho hodnotíte jako kandidáta a jakou má šanci?

Jméno Mirek Topolánek se stalo synonymem velkého úpadku české politické kultury. Etapu jeho premiérování hodnotím jako jednu z nejtemnějších dob “celkově krušného polistopadového” vývoje naší země.

Proč?

Kdybych to měl konkretizovat, tak za jeho vlády a politické dominance ODS, se u nás nekontrolovatelně rozbujela korupce a klientelismus a jejich dozvuky a následky pociťujeme ještě dnes. Pro mne to nebyl “chlap s gulama”, jak ho někteří souputníci nazývali, ale spíše jakýsi buran, který většinou dříve mluvil, spíše tedy skoro řval a ukazoval vstyčený prostředníček, než přemýšlel. I z těchto důvodů se eventualita jeho postupu do druhého kola prezidentské volby limitně blíží nule.

Mirek Topolánek u nás prosadil v parlamentu vámi zmíněnou Lisabonskou smlouvu, která zakotvuje společnou migrační politiku. Je v ní zakotven princip společné imigrační politiky, jejímž cílem je ve všech etapách zajistit účinné řízení migračních toků a která se řídí zásadou solidarity a spravedlivého rozdělení odpovědnosti mezi členskými státy, a to i na finanční úrovni… Měli by to voliči při své volbě zohlednit?

Zcela jistě, i když v tom nebyl přirozeně sám. Nechci se zbytečně opakovat, ale tento kolega, známý a dokonce přítel mnohých pravicových “rádobydemokratických papalášů, kmotrů a dokonce odsouzených filutů” nepřinesl naší zemi snad vůbec nic pozitivního. Když bude český volič hodně rozšafně nalazen, pan Topolánek, i přes štědrou dotaci do volebního klání od miliardáře Křetínského, odejde v prvním kole prezidentské volby s maximálně tři až čtyřmi procenty hlasů hlasů voličů.

 

Převzato z http://www.ceskenarodnilisty.cz/
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Desítky milionů nových migrantů k nám. To není žádné strašení, ale informace od úředníků ministerstva vnitra.

  • Nase civilizace se ma pravo branit proti najezdnikum vseho druhu i se zbrani v ruce. Nejsme povinni prijimat ekonomicke parazity odkudkoliv. Jestlize politici tohle nechapou a neudelaji pro to maximum, je treba je vymenit. Je treba nevolit vitace jako Piraty, Cernoprdy, Drahose. Je treba nevolit ani vekslaka Horacka, ktery horuje pro NATO a podrizeni se zlocinnym USA.
    Jeste za minule generace nemeli lide z Afriky sanci se usazovat v Evrope. Pominuti smyslu u nasich politiku nastalo leberalizmem, ktery ma znicit nase hodnoty a byl jim implantovan cily NWO, jehoz cleny jsou EU zeme a znamenaji likvidaci narodnich statu, jejich zakonu, svobod a tradic.

  • Jak se vyjadřují ti rádoby adepti na prezidentskou funkci k otázce zaplevelení naší země, ale i Evropy migranty. Myslím, že na tuto přímou otázku se budou vykroucat a ohánět se lidstvím. Oni totiž nevědí vůbec, která bije. Zeman je aspoň chytrý a pevný člověk ve svých zásadách a nebojí se vyjádřit svůj názor ohledně migrantů se kterým se plně ztotožňuji tak jako většina obyvatel naší země. Ti, kteří podlézají těm nikým, nevoleným vůdcům EU a nevidí o 2 tahy dopředu nemají ve vedoucí funkci co dělat. Chce to neohrožené chytré chlapi s charismem tak jako má pan Orbán. Jak si mohou myslet Horáček, a Drahoš, že na tuto funkci mají ?. Stačí se podívat na 2 rozhovory a je to tragedie. Oni jsou zřejmě narcisové. . U Soukupa dělal Horáček jakoby hrdinu, ale byl více než směšný. A pan Babiš je kapitola sama pro sebe, protože on si nerozhněvá Merklovou, protože tam má rozjetý kšeft s hnojivy a pro velkopodnikatele je vždy Bohem jeho kšeft. Nevěřím mu, že se o naší zemi bude brát a bude dávat stížnosti. je to asi předem naplánované divadlo. Babiš je moc vychytralý ale ve svůj prospěch. .

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*