Deseti nejbohatším lidem světa se bohatství díky koronaviru zvýšilo o půl bilionu dolarů

Deseti nejbohatším lidem světa se bohatství díky koronaviru zvýšilo o půl bilionu dolarů

Deset nejbohatších mužů světa, včetně Billa Gatese a Jeffa Bezose, navýšilo své bohatství o půl bilionu dolarů od doby, kdy začaly lockdowny kvůli COVID-19.

Nedávná zpráva Oxfamu odhaluje, že obrovské počty obyvatel se propadly do chudoby a zažily „nejhorší krizi pracovních míst za více než 90 let, kdy stovky milionů lidí jsou dnes nevyužity nebo bez práce“. Elity však zažily přesný opak.

Zpráva byla nazvána „ Inequality Virus“ a byla zveřejněna v den zahájení programu Světového ekonomického fóra (WEF) „Davos Agenda“.

Podle Oxfamu:

Zpráva ukazuje, že COVID-19 má potenciál zvýšit ekonomickou nerovnost téměř ve všech zemích najednou, což se stalo poprvé od vzniku záznamů před více než sto lety. Rostoucí nerovnost znamená, že by mohlo trvat nejméně čtrnáctkrát déle, než by se počet lidí žijících v chudobě vrátil na úroveň před pandemií, než by to trvalo osudu tisícovky nejbohatších, většinou miliardářů.Nový celosvětový průzkum mezi 295 ekonomy ze 79 zemí, který zadala organizace Oxfam, ukazuje, že 87 procent respondentů, včetně Jeffreyho Sachse, Jayatiho Ghoshe a Gabriela Zucmana, očekává v důsledku pandemie ve své zemi „zvýšení“ nebo „zásadní zvýšení“ příjmové nerovnosti.

Zpráva Oxfamu ukazuje, jak zmanipulovaný ekonomický systém umožňuje superbohaté elitě hromadit bohatství uprostřed nejhorší recese od velké hospodářské krize, zatímco miliardy lidí se snaží vyjít se svými penězi. Odhaluje, jak pandemie prohlubuje dlouhodobé ekonomické, rasové a genderové propasti.

Collective-evolution píše: Spousta těchto otázek je důsledkem opatření přijatých v boji proti covidu, které se dostaly pod palbu mnoha vědců, akademiků, lékařů a novinářů. Informace, důkazy, data a názory těchto lidí byly opět zcela umlčeny. Profesorka Anna-Mia Ekströmová a profesor Stefan Swartling Peterson například prošli údaje UNICEF a UNAIDS a došli k závěru, že nejméně tolik lidí zemřelo v důsledku omezení v boji s koronavirem, jako zemřelo na samotný koronavirus. Skupina lékařů a vědců publikovala esej pro Americký institut pro ekonomický výzkum, v níž vysvětlují a předkládají údaje o tom, proč jsou podle nich lockdowny nejen škodlivé, ale pro boj s COVID zbytečné. To jsou dva z mnoha příkladů.

Nedostatečný přístup ke zdravotní péči, ekonomické důsledky a další, naznačují odborníkům, že opatření jako lockdowny zabijí více než sto milionů lidí a ještě více je přivedou na pokraj hladovění. Podle organizace Oxfam vyvolala pandemie nejhorší krizi na trhu práce za posledních více než 90 let a stovky milionů lidí jsou nyní podzaměstnaní nebo nezaměstnaní.

Miliardářské jmění se odrazilo ode dna, když se akciové trhy zotavily navzdory pokračující recesi v reálné ekonomice. Jejich celkové bohatství v prosinci 2020 dosáhlo 11,95 bilionu dolarů, což odpovídá celkovým výdajům vlád G20 na obnovu COVID-19. Cesta k obnově bude mnohem delší pro lidi, kteří měli problémy již před COVID-19. Když virus zasáhl více než polovinu pracujících v chudých zemích, žila v chudobě a tři čtvrtiny pracujících na celém světě neměly přístup k sociální ochraně, jako jsou nemocenské nebo dávky v nezaměstnanosti.

Zpráva zmiňuje přínosy vakcín a to, že covidové vakcíny nejsou spravedlivě distribuovány. Hovoří o vakcíně jako o záchranném zásahu, ale nezmiňuje skutečnost, že se jedná o virus s 99,95% mírou přežití u lidí mladších 70 let a že další zásahy jako vitamin C, zinek, Hydroxychlorochin a Ivermektin vykázaly velký úspěch a účinnost. Váhavost u vakcín, zejména pokud jde o covidové vakcíny, prudce stoupá mezi lidmi, lékaři a vědci. Opět se zdá, že hlavní proud neodvádí adekvátní práci při zakrývání informací, jako je tato. Kontroloři velkých technických faktů cenzurují jakýkoli typ informací, které nevykreslují vakcíny v pozitivním světle, a všichni ti, kdo vzbuzují obavy, bez ohledu na jejich oprávněnost, jsou podle všeho označováni za „zastánce konspiračních teorií“ a jsou neustále zesměšňováni. Bylo by skvělé, kdyby hlavní proud tyto obavy skutečně vytáhl na světlo a zdvořile se k nim vyjádřil.

Hned na počátku pandemie zpráva Institutu pro politická studia zjistila, že zatímco během pandemie koronaviru přišly o práci desítky milionů Američanů, americká ultrabohatá elita zaznamenala během pouhých 23 dnů nárůst čistého jmění o 282 miliard dolarů. A to i přesto, že se v tomto čtvrtletí očekává pokles ekonomiky o 40 procent.

Zpráva Institutu pro politická studia nevykazuje nic menšího než novodobou oligarchii, kde superbohatí získali tolik moci a kontroly, včetně kontroly nad tím, jaké zákony se přijímají. Tito jsou „rozhodujícími činiteli“ našeho světa, zatímco my všichni jsme přilepeni k televizi, vidíme, co „přikazují“, a neuvědomujeme si, že my, lidé, máme největší „moc“. „Jejich“ moc vychází z našeho dodržování a naše dodržování vychází z jejich schopnosti utvářet naše vnímání této otázky. Zpráva pojednává o tom, co označuje za nový „průmysl ochrany bohatství“ – kde „miliardáři platí miliony, aby se vyhnuli miliardám na daních“, přičemž týmy účetních, právníků, lobbistů a správců aktiv jim pomáhají ukrývat obrovské jmění v daňových rájích a takzvaných dobročinných fondech. Výsledkem jsou ochromené sociální programy a pokles životní úrovně, a dokonce trvalý pokles střední délky života – což je v dějinách mimo velkých válek či hladomorů zřídka vidět.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*