Deset lodí nevládních organizací nyní působí ve Středomoří, zatímco italská levice tlačí na otevření hranic

Deset lodí nevládních organizací nyní působí ve Středomoří, zatímco italská levice tlačí na otevření hranic

Deset plavidel nevládních organizací přepravující migranty nyní působí ve Středozemním moři, jelikož levicová establishmentová Demokratická strana se chystá znovu otevřít italské přístavy.

Demokratická strana (PD) vedená Nicolou Zingarettim dala jasně najevo, že chce zrušit vyhlášky o migraci a bezpečnosti přijaté proti-migračním vůdcem Mateem Salvinim a znovu otevřít zemi nevládním organizacím, píše deník Il Giornale.  Pravděpodobně v očekávání nové politiky v oblasti migrace, nevládní organizace rozšířily svou činnost v pásmu pátrání a záchrany na pobřeží Libye. Deník uvádí, že nevládní organizace – všechny kromě jedné se sídlem mimo Itálii – mají v této zóně celkem deset plavidel.

Pouze jediná nevládní organizace Mediterranea Saving Humans dostala povolení k tomu, aby její plavidlo Mare Jonio v pondělí zakotvilo v Itálii kvůli zdravotním problémům s 31 migranty na palubě, z nichž několik bylo nakaženo svrabem.

Nevládní organizace tento krok oslavila a napsala: „Jejich odysea skončila a na obzoru je vidět trocha lidskosti. Vítejte v Evropě!“

Německá nevládní organizace Mission Lifeline, která měla zakázán vstup do italských teritoriálních vod, se v pondělí rozhodla zakotvit se 104 přistěhovalci na palubě lodi Eleonore a dostala se do italských vod ještě před svým zadržením.

Kapitán Klaus Peter Reisch ignoroval zákaz vstupu poté, co vyhlásil stav nouze, a byl eskortován do přístavu Pozzallo s tím, že jeho loď byla zabavena italskými úřady.

Všichni migranti mohli vystoupit z plavidla a mluvčí Evropské komise uvedl, že je vyvíjeno úsilí na distribuci migrantů do členských států Evropské unie.

Ilustrační obrázek/ Loď Ocean Vikings nabírá 80 lidí z gumového člunu u Libye | Foto: Picture-alliance / AP Photos / SOS Mediterranee
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*