Deportovaný člen gangu vklouznul zpět do Dánska tím, že se vydával za afghánského uprchlíka

Deportovaný člen gangu vklouznul zpět do Dánska tím, že se vydával za afghánského uprchlíka

Odsouzenému členovi gangu se podařilo proklouznout na jeden z evakuačních letů Dánska z Kábulu a pak se pokusil oklamat cestu do země tím, že použil bratrovo jméno, aby se dostal přes policii registrující evakuované po příletu na kodaňské letiště, uvedl dánský rozhlas.

Třiadvacetiletý muž, člen nechvalně známého gangu Loyal to Familia, byl v červenci deportován z Dánska poté, co si odpykal pětiletý trest za držení střelné zbraně.Nicméně byl objeven a zatčen hned na letišti, načež se přiznal ke své pravé identitě.

U soudu řekl, že nastoupil do letadla „aby se dostal do bezpečí“, po převzetí afghánského hlavního města Talibanem.

Soud zatím nařídil držet muže ve vazbě po dobu 24 dní až do procesu za porušení zákazu vstupu.

Třiadvacetiletý mladík vyrostl v Dánsku. U soudu řekl, že jeho otec i několik sourozenců jsou v zemi. Jeden z jeho bratrů, který také nedávno přijel z Afghánistánu, popsal situaci doma jako „chaotickou“.

„Posledních pár dní jsme si prošli peklem. Potřebuje pomoc,“ řekl bratr dánskému rozhlasu.

Dánsko dosud evakuovalo z Afghánistánu více než 650 lidí, další lety z Kábulu jsou naplánovány přes Islámábád a Dubaj.

Dánská ministryně obrany Trine Bramsenová ocenila národní ozbrojené síly a další agentury za jejich „mimořádné úsilí“ v uplynulém týdnu.

Gang Loyal to Familia (LTF), který byl založen v roce 2013 na kodaňských předměstích a býval největším dánským gangem, byl různými soudy zakázán jako zločinecké sdružení.

Podle policie se podílel na nejméně 63 případech střelby, při nichž zemřelo pět lidí a mnoho dalších bylo zraněno. U vrchního soudu také vyšlo najevo, že 372 současných a bývalých členů gangu dostalo celkem 1 409 let vězení za různé trestné činy, uvedl dánský rozhlas.

Gang se nicméně stále snaží zákaz zvrátit a odvolává se na svobodu sdružování.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*